GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

Bilim Kurgu Bölüm 1: Son Savaşçı incelemesi

Adından da anlaşılacağı gibi bilim kurgu dalında olan konu bakımından benzersiz bu filmin incelemesi makalenin devamında.

Filmde başka bir dünya da olduğumuz ve diğer Dünya da hayat kurmaya çalıştığımız aşikar. Koloniyi kurarken ölüm cezası alan mahkumlar ön safta yer alıyor.Diğer tarafta ise yıkılmış bir yuva, babasını özleyen kız ve diğer dünyada buluşma. Herşey yolunda gidiyordu. Ta ki isyan başlayana dek.

Bizim Dünyalılar diğer koloniyi kurarken mahkumlardan faydalanıyor demiştim. Ve ayrıca hapishane de mahkumdan başka şeyler de var. O dünyanın yerlileri. Aşırı kötü tasarlanmış yaratıklar. Ve dahası yaratıkları bizim mahkumlardan besleyip, dönüştürüyorlar. Hapishane de çıkan isyanla yaratıklar serbest kalıyor ve kolonide olan insanlar için ölüm kalım savaşı başlıyor.

Filmde beğenmediğim bir kaç konu var. Az önce belirttiğim gibi kötü tasarlanmış yaratıklar. Daha göze hoş gelen birşeyler yapılabilirdi bence.
Ayrıca filmi 6 parçayı bölmüşler. Filmin ortasında bölüm 1, bölüm 2 diye parçalar yapılmasını mantıklı bulmadım.

Film genel olarak vasattı. Filmden çıkanlardan güzel değildi, beğenmedim gibi yorumları duydum. Adından ve film sonundan da anlaşılacağı üzere seri film olacak. İnşallah ikinci filmde bu yanlışları düzeltir daha akıcı bir film çekerler. İyi seyirler.

Dilerseniz, 2017 yılında çıkacak oyunları görmek için bu haberimizi ziyaret edebilirsiniz. GeekGamerNews.com’u FacebookTwitterInstagramGoogle+ ve Youtube üzerinden takip etmeyi unutmayın!

%d blogcu bunu beğendi: