GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

Çekimleri devam eden 29 Marvel filmi

Halen çekim aşamasında olan ve önümüzdeki yıllarda vizyona girecek 29 farklı Marvel filmini listeledik!

Avengers 4 ile birlikte 10 yıldır aramızda olan Marvel Sinematik Evreni’nin üç aşamalı (Phase 1,2,3) ilk bölümü sona erecek ve Phase 4 ile birlikte daha kozmik, daha fantastik bir evrenin kapıları aralanacak. Spider-Man: Far From Home filmi ile 05 Temmuz 2019’da başlayacak olan Phase 4, 2030 yılında Phase 5 ile sona erecek.

Marvel her seferinde önlerindeki 15-20 yılı planladıklarını ifade ederken, tam 19 farklı Marvel filmi şuan için prodüksiyon, çekim ve kurgu aşamalarında. Prodüksiyon aşamalarındakiler kağıt üzerinde taslak hale getirilirken, çekim aşamasındakiler canlı canlı sahada çekimleri başlayan filmler. Son olarak kurgu aşamalarındakiler ise vizyona az kalmış, CGI vb. işleri tamamlanmak üzere bilgisayar ortamına aktarılan finale ermek üzere olan yapımlar. Mesela Avengers 4!

Bahsi geçen 19 filmin dışında, ekstra 10 tanesi de söylenti aşamasında. Ayrıca bu listede sadece MCU değil, Marvel’ın destek verdiği Fox ve Sony filmleri de yer alıyor. Keyifli okumalar!

29. The Avengers Project – Geliştirilme aşamasında

Listemize film veya dizilerden önce, bir adet video oyunu ile başladık. Marvel’ın sağlam temeller atmak istediği AAA video oyun dünyasında Square Enix ile olan ortaklığının ürünü The Avengers Project hakkında henüz bir detay yok. E3 2018’de de bir şey görememiştik.

28. Spider-Man: Into The Spider-Verse – Tamamlanmak üzere

Bir Sony animasyon filmi. Tamamlanmak üzere ve MCU ile bağlantılı değil. Animasyonda Peter Parker, Miles Morales ve Gwen Stacy olmak üzere iki Spider-Man ve bir Spider-Girl görüyoruz.

27. New Mutants – Çekimleri devam ediyor

Neden çıktığını anlayamadığımız bir başka Fox yapımı. X-MEN evreninin korku temelleri ile birleştiğini de söyleyebiliriz. Yeni ve genç bir mutant jenerasyonunu konu alıyor ama Logan filminde gördüğümüz çocuklar değil.

26. Captain Marvel – Çekimleri devam ediyor

2015 yılında onaylanan Captain Marvel filmi bir süredir çekim aşamasındaydı. Yakında çekimler tamamlanacak ve film tamamlanmak üzere bilgisayar ortamına aktarılacak. Avengers 4’ten önce göreceğimiz son MCU filmi olma özelliğini taşıyor.

25. Blade – Söylenti

İlk üçlemesiyle hepimizin sevdiği Blade serisi, eski olmasının ve MCU içerisinde yer almamasının kurbanı. Oysa ki vampir evreni de Marvel’ın olmazsa olmazı ve özellikle Spider-Man çizgi romanlarında Blade’in çok görüyoruz. İçerisinde Spider-Man olur mu bilmiyoruz ama MCU içerisinde yer alacak yeni bir Blade filminin Phase 4’te yer alabileceği konuşuluyor.

24. X-FORCE – Çekimleri devam ediyor

Daha fazla Ryan Reynolds ve Deadpool isteyenler kimler?! Deadpool 2’den sonra biz değiliz… Öte yandan Fox, Marvel’a satılmadan önce son kurşunlarını sıkıyor. Fox’un çekimlerine devam ettiği ve resmi olarak vizyona sokacağı üç film daha var: X-Force, X-Men: Dark Phoneix ve New Mutants. X-Force ise onlardan biri. Deadpool 2’deki Wade’in takım kurma macerası, bu filmde daha ciddi işlenecek ve öyle herkes tek hamlede ölmeyecek. Deadpool’un başını çektiği alternatif bir X-MEN takımı olarak da düşünebiliriz. Ayrıca yönetmenler bunun bir Deadpool 3 olmadığını defalarca kez tekrarladı.

23. Ms. Marvel – Söylenti

Marvel’ın ilk müslüman süper kahramanı olan Ms. Marvel, Pakistanlı Kamala Khan. Çizgi romanlarda Captain Marvel’a özenmesiyle macerası başlıyor. Marvel yetkilileri resmi olarak böyle bir filmin geleceğini onayladı. Kulislerdeki dedikodular ise film için çalışmaların çoktan başladığı yönünde.

22. Venom – Tamamlanmak üzere

MCU’den bağımsız, Sony’nin Spider-Man olmadan yapmaya çalıştığı Spider-Verse evreninin ilk filmi. Bu sonbaharda geliyor. En azından Tom Hardy ve Venom CGI efekti, sesleri vs iyi gözüküyor.

21. Fantastic Four serisinin yeniden yapımı – Söylenti

Fox’un elinde heba olan Fantastic Four serisi, 2015’te bir “reboot” yemişti ve o da sevilmedi. İlk seriyi sevmeyenler, ilk seriyi mumla aramaya başladı. Fantastic Four için Fox’un başka bir hamlesi olur mu bilinmiyor ama Fox’un Marvel’a satışıyla birlikte X-MEN ve Fantastic Four serileri, beraberindeki bütün olaylar, karakterler ve kötüler ile birlikte MCU içerisine sokulabilir hale gelecek. Özellikle birkaç yıl sonra Fantastic Four’un Marvel tarafından son bir “reboot” yedirilerek evrende ciddi bir noktaya getirilmesi planlanıyor.

20. Gambit – Ne aşamada olduğunu bizde bilmiyoruz

Kağıt üzerinde tamamlanan Gambit filminin oyuncuları bile belli durumda. Ama film her sene yönetmen değişikliğine uğrayarak 1 yıl rötar yiyor. En son Fox durumdan çok sıkılıp filmi iptal etme, ardından aldığı iptal kararından vazgeçme gibi karmakarışık kararlar aldı. Özetlemek gerekirse böyle bir filmin gelip gelmeyeceği halen meçhul ama ortada imzalanmış sözleşmeler de var.

19. House of M – Söylenti

Avengers: Age of Ultron ile evrene dahil olan Scarlet Witch karakterini pek çoğumuz sevdik. Kendisi halen çizgi romanlardaki inanılmaz güçlü formuna ulaşmış değil. İlk etapta onun süper kahramanlığa ilk adımlarını, Civil War’da ise Vision ile olan aşkını gördük. Avengers: Infinity War’da Thanos’a karşı ciddi bir duruş sergilese de halen potansiyeline ulaşmadı. Scarlet Witch, Vision ve onlardan olan ikizlerinin olabileceği, Marvel’ın bir dönem ses getirdiği House of M çizgi romanlarının filmlerde olabileceği konuşuluyor. Karakteri oynayan Elizabeth Olsen da bu durumun olabileceğini itiraf etti.

18. Black Widow – Çekimleri devam ediyor

Marvel’ın biraz hızlı karar vererek gündeme aldığı Black Widow filmi için neredeyse bütün çalışmalar ve oyuncu seçimleri, yönetmen vs gibi konular tamamlanmış durumda. Birkaç ufak pürüz daha halledilince çekimler başlayacak ve 2020 yılındaki MCU filmlerinden biri olacak. Filmin geçmişte geçmesi ve Winter Soldier’ın da yer alması bekleniyor.

17. Doctor Strange 2 – Söylenti

Marvel’ın çok güzel bir huyu var. Solo filmine başladığı kahraman için güzel bir üçleme muhakkak yapıyor. Iron Man, Thor, Captain America karakterleri güzel bir üçlemeye sahip oldu. Hulk için iki film ve Avengers’ta tonla olay işlenerek hikayesi tamamlandı. Guardians of the Galaxy ve Spider-Man için de üçüncü filmler gelmek üzere. Üçlemesi olacak filmler arasında Ant-Man, Black Panther, Doctor Strange ve Captain Marvel’ın şimdiden olması şaşırtıcı olmaz.

Marvel Studios patronu Kevin Fegie, sıkı bir Stephen Strange hayranı ve Doctor Strange filminde oldukça fazla müdahalesi oldu. Yani halen söylenti aşamasında olan ve “after-credits” sahneleri ile devamının geleceğini bağıra bağıra belirten Doctor Strange için 2020 – 2025 Phase 4 dönemi çok önemli.

16. X-23 – Çekimleri devam ediyor

Marvel’a satışına ramak kala Fox’un halen Gambit ve X-23 gibi inat ettiği projeleri var. Yukarıda da belirttiğimiz gibi X-Force, X-Men: Dark Phoenix ve New Mutants neredeyse tamamlanmak üzere olduğu için gelecekler. Bu filmlerin ise daha çekimleri bile düzgün bir şekilde başlamadı. Öte yandan Logan filmi ile hepimizi mest eden küçük Laura’nın kendine has bir filme sahip olacak olması enteresan olabilir.

15. A-Force – Söylenti

Merak etmeyin, bu sefer konu X-MEN değil! Ya da Fox… A-Force, Marvel’ın kadın kahramanlarının oluşturduğu, olaya biraz feminist yaklaşan bir süper kahraman topluluğu. Alternatif Avengers gibi de düşünebiliriz ama içerisinde erkek yok. A-Force içerisinde yer alanların çoğu MCU bünyesinde zaten yer alıyor. Phase 4 veya 5 içerisinde bir A-Force filmi gelebileceği ve takımda Captain Marvel, Valkyrie, Gamora, Black Widow, Mantis, Nebula, Shuri gibi önemli kadın kahramanların olabileceği konuşuluyor.

14. Spider-Man: Far From Home – Çekimleri devam ediyor

Geçtiğimiz hafta çekimlere başlanan, resmi bir ada ve vizyon tarihine sahip olan Spider-Man: Far From Home, MCU Phase 4’ü başlatacak film olacak. Çekimlerde Tom Holland’ı görmek hepimizi mutlu etti. En son toz bulutu haline gelen Peter Parker’ın Avengers 4’te nasıl geri döneceği ve kendi devam filminde nasıl bir ruh halinde olacağını merakla bekliyoruz.

13. Nova – Söylenti

Avengers: Infinity War’da Darth Vader’ın ardından tüm zamanların en kaliteli ana kötüsü olan Thanos, bize gösterilmese de Xandar gezegenine gitmiş ve Nova Corps’u perişan ederek Güç Taşı’nı almıştı. 2020 yılında gelecek Guardians of the Galaxy Vol.3 filminde ve Avengers 4’te Thanos’u ve Xandar’da olanları görmemiz mümkün. Ama asıl dikkat çeken, Nova Corps’un hayatta kalan son üyesinin tüm ekipmanları toplayıp Thanos’un peşine düşmesi olabilir. Elbette kendi filminde! Marvel çizgi romanlarında ve Avengers içerisinde önemli bir yeri olan Nova için tüm bu detaylar birer söylentiden ibaret.

12. Guardians of the Galaxy Vol.3 – Çekimleri devam ediyor

Avengers: Infinity War’un ardından Rocket’in tek başına Guardians of the Galaxy Vol.3’te olacağını söyleyebiliriz! Şaka, şaka… Muhtemelen herkes Avengers 4’te geri gelecek. Öte yandan Phase 4 için duyurulan ilk resmi film bu film olmuştu ve yazımızın başından beri zaman zaman bahsediyoruz. Yönetmen James Gunn, bu filmde ana karakterlerden birçoğunun hikayesinin sona ereceğini açıkladı. Klasik bir üçlemenin sonu…

11. Kitty Pryde – Çekimleri devam ediyor (olabilir?)

X-MEN’e sonradan katılan ama çizgi romanlarda önemli bir yeri olan, Deadpool ile sık sık karşılaşan Kitty Pryde için bir solo filmi geliyor olabilir. Böyle bir film doğrulanmış, Fox – Marvel ortaklığında çekileceği söylenmişti. Deadpool 2, X-Force, X-Men: Dark Phoenix ve Marvel’a olan satış derken bu filmi iptal edip, yakında gelecek filmlerden birinin içerisine de dahil etmiş olabilirler. Bahsi geçen spin-off için çok somut detaylar maalesef yok.

10. Moon Knight – Söylenti

Daredevil’ın karşısına çok çıkan ve kendine has bir hayran kitlesi olan Moon Knight için Marvel Studios patronu Kevin Fegie de yeşil ışık yakmıştı. Bu haberlerin ardından Phase 4 veya 5’te bir Moon Knight filmi görebileceğimiz dedikodusu ortaya çıktı. Bunlardan daha ilginci ise Netflix tarafından geldi. Daredevil’ın üçüncü sezonunda Moon Knight’ın biraz gözüküp oradan kendi dizisine sahip olabileceği, tıpkı Punisher gibi, söyleniyor.

09. X-MEN: Dark Phoenix – Çekimleri devam ediyor

Gönül isterdi ki tamamlanmak üzere olsun ve Fox, X-MEN evrenini tamamen Marvel’a bıraksın. Maalesef filmin birçok detayı yeniden değiştirildi ve en az film kadar ek sahneler çekilmeye başlandı. Film 2019’a ertelendi. Tüm bunların ise Fox bünyesindeki X-MEN dünyasına güzel bir veda olması için.

08. X-MEN serisinin yeniden yapımı – Söylenti

Söylenti ama tıpkı Fantastic Four gibi Marvel bünyesine dahil olmasıyla bu iki seride birer “reboot” yiyecek. X-MEN serisini de birkaç yıl sonra MCU bünyesinde daha kaliteli bir şekilde görebiliriz. Evet, buna Deadpool da dahil!

07. Doctor Doom – Başlangıç aşamasında(idi)

Fox’un Marvel’a satışından önce evrenin en fiyakalı süper kötülerinden Doctor Doom için bir solo film gelecekti. Filmin senaristi, senaryonun tamamlandığını ve Fox yetkilerinin çok beğendiğini söyledi. Ardından Fox’un Marvel’a satışı gerçekleşmeye başladı ve şuan film iptal edilmiş durumda.

06. Avengers: Secret Wars – Söylenti

Çok meraklandınız değil mi?! Maalesef bu bir film, dizi, kısa film ve buna benzer hiçbir şey değil. Çizgi roman veya kitap da değil. Bu, bu, bu birçoğumuzun ilgisini çekecek bir video oyunu! Zira Marvel’ın özellikle üç büyük konsolda AAA oyun çıkarma konusunda ciddi bir sıkıntısı var. Mobil platformdaki sıkıntılarını aştılar. Square Enix’in The Avengers Project’i ve PS4 için çıkacak Spider-Man ile de AAA sıkıntısını aşmak istiyorlar. Söylentiler ise Marvel’ın burada durmayacağı ve Secret Wars hikayesinin bir video oyunu ile karşımıza çıkabileceği yönünde.

05. The Eternals – Başlangıç aşamasında

The Eternals filminin ileri ki yıllarda MCU için çıkacağı onaylandı. Elbette kendilerini solo filmlerinden önce Nova filminde de görebilirmişiz. Henüz detaylar belli değil. Öte yandan Thanos’u oynayan Josh Brolin, Thanos olarak bu filmde olmayı istediğini basınla paylaştı. Çok güzel olmaz mıydı?

Biz Avengers: Infinity War ve Avengers 4 ile büyük bir Thanos patlaması yaşayacağımızı düşünürken, kendisini Guardians of the Galaxy Vol.3, Nova, The Eternals gibi filmlerde de olabileceğini öğreniyoruz. En azından niyetler o yönde. Sonunda Marvel aklını başına almış durumda ve her filmde ana kötüyü direkt olarak öldürme odaklı davranmıyor. Avengers belki Thanos’u durdurabilir ama bu Çılgın Titan’ımızın ölmesi anlamına gelmiyor!

04. Multiple Man – Başlangıç aşamasında

Keşke bir söylenti olsaydı da burayı hızlıca geçseydiniz. Durmak bilmeyen Fox, Marvel’a satışına adım adım yaklaşırken kasadaki tüm parayı da herhalde harcamak istiyor. X-Men evreninde zaman zaman yer alan Multiple Man için bir solo film hazırlıklarına başlamış. Öte yandan Fox’un son çırpınışlarını biraz DC’ye benzettim. DC herhalde 10-15 tane film duyurdu resmi olarak? Ortada ne var? Koskoca 2018 için tek bir Aquaman.

03. Silver and Black – İptal edildi

Sony ile Marvel arasındaki anlaşma gereği Spider-Man karakteri ve Spider-Verse artık MCU bünyesinde kullanılabiliyor. Öte yandan sevgili Sony ilginç bir harekete imza atarak Spider-Man olmadan kendi Spider-Verse evrenini yaratmak istiyor. İlk adım olarak Venom duyurulmuştu ve çekimleri tamamlandı. Film bu sonbaharda vizyona giriyor. Hatta filmde yine Spider-Verse evreninden Carnage de olabilir.

Şimdi ise Silver and Black diye bir film karşılaşıyoruz. Önce bu ikisi için ayrı ayrı solo filmler planlayan Sony, sonra onları bir araya getirmeyi uygun görmüş. Bahsettiğimiz karakterler ise Black Cat ve Silver Sable. Arkasından ne mi oldu? Film iptal edildi. Bahsi geçen Spider-Verse filmlerinin hiçbirinin MCU ile bağlantılı olmayacağı ayrı bir tartışma konusu.

02. The New Warriors – Çekimleri devam ediyor

Marvel’ın tek animasyon filmi Spider-Man: Into The Spider-Verse değil. Zaten o Marvel’dan çok Sony’nin yükü üstlendiği ve MCU bünyesinde olmayan bir film. Muhtemelen bu da MCU bünyesinde değil ama Captain Marvel’ın liderliğini üstlendiği bir grup kahramanı konu olan bir animasyon filmi geliyor.

01. Avengers 4! – Tamamlanmak üzere

Avengers: Infinity War’un devamı olacak ve Marvel Sinematik Evreni Phase 3’ü sonlandıracak Avengers 4 çekimleri bitmiş, bilgisayar ortamındaki işleri ise neredeyse tamamlanmak üzere. 2019’un Mayıs ayında bizlerle buluşacak olan filmin ismi için iki büyük iddia var: “Fallen Heroes” veya “End Game”.

%d blogcu bunu beğendi: