GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

E3 2017 özeti: Microsoft hangi oyunları gösterdi?

E3 2017 – Microsoft konferansının bütün özetini derledik.

12 Haziran günü başlayan E3 2017 ve gecesinde başlayan Microsoft konferansı, konsol camiasını yönlendirecek nitelikteydi. Özellikle Project Scorpio olarak anılan ve tarihin en güçlü konsolu olan yeni Xbox One’ı görme fırsatımız oldu. Akabinde Xbox ailesinin geleceği ve bu aileye gelecek oyunlar hakkında bilgi sahibi olduk.

İşte hazırladığımız rapor doğrultusunda E3 2017 – Microsoft konferansında gösterilen oyunlar ve detaylar:

1. XBOX ONE X

Şüphesiz ki konferansın bir numaralı yıldızı. PS4 Pro’dan donanım olarak oldukça güçlü olan Xbox One X, tasarım olarak da oldukça estetik ve küçültülmüş. Halen bir Xbox One olan yeni konsol, ailenin diğer üyelerine oranla oldukça güçlü ve gelecek vaat ediyor. 8 çekirdekli yeni nesil AMD APU, 12GB RAM, doğal 4K çözünürlükte 60 FPS oynatabilme, 4K Blu-Ray desteği gibi şahane detaylara sahip olan konsol için Microsoft oldukça umutlu.

499 dolar fiyat etiketine sahip olacak konsolun Türkiye’de 2000 TL’yi geçmesi bekleniyor. Microsoft, konferans boyunca hem Xbox One S’i, hem de Xbox One X’i birlikte göstererek One S’i de çöpe atmadıklarını göstermiş oldu. Öte yandan ilk çıkan ve pek beğenilmeyen Xbox One için ise yolun sonu psikolojik olarak gelmiş gözüküyor. Xbox One X, 07 Kasım 2017’de tüm Dünya ile aynı anda Türkiye’de de satışa sunulacak.

2. Geriye dönük uyumluluk desteği genişliyor

Xbox One X’in ardından, Xbox markası için de önemli açıklamalarda bulunuldu. Geriye dönük uyumluluk kapsamında neredeyse bütün Xbox 360 oyunlarını oynatabilen Xbox One ailesi, artık ilk Xbox için çıkan oyunları da oynatabilecek. Microsoft, hedeflerinin bütün Xbox 360 oyunlarını Xbox One, One S ve One X’e getirmek, sonrasında da bütün Xbox oyunlarını bu desteğe sokmak olduğunu söyledi.

Ayrıca “Her yerde oyna” projesi kapsamında, Xbox One, One S ve One X için çıkan bütün oyunları, Windows 10’lu güçlü bilgisayarlar için de çıkarmak istediklerini söylediler. Son olarak daha önceden piyasaya çıkmış olan Xbox One oyunlarının, One X için özel olarak yeniden optimize edileceği ve özel bir yama ile sahiplerine ulaştırılacağı söylendi. (Aynı PS4 Pro’nun çıkışında olduğu gibi)

3. Metro: Exodus

İlk iki oyunu ile oldukça sevilen Metro serisi, ikinci oyunun finalinden sonra hikayenin tamamen sonlandığını düşündürtmüştü. Sanıyoruz ki seri için farklı planlar var. Çünkü Microsoft konferansının en sürpriz ismi, devam oyunu geleceği açıklanan Metro serisi. Metro: Exodus ismi ile gelecek üçüncü oyun, yarım açık dünya bir oynanışa sahip olacak. Oyun hakkında neredeyse hiçbir detay verilmedi.

4. Forza Motorsport 7

Bir süredir Forza X ismi ile anılan yeni Forza oyunu da ortaya çıktı. Biz, bu oyunun serinin toplam onuncu oyunu olacağı için Forza X ismi ile gelmesini oldukça gerçekçi bulmuştuk. Sanıyoruz ki Microsoft’un Horizon ve Motorsport serilerini birleştirmek gibi bir niyeti yok. Çünkü yeni oyun, Motorsport 7 ismi ile geliyor. Oldukça iyi grafikler ve oynanış mekanikleri ile gelecek olan oyun, dinamik ışık ve iklim koşullarına da sahip olacak. 03 Ekim 2017’de çıkacak oyunun Xbox One X üzerinde gerçek 4K çözünürlüğünde 60 FPS olarak çalışacağı söylendi.

5. Assassin’s Creed: Origins

Yeni Assassin’s Creed oyunu da Ubisoft konferansından önce ilk kez burada gösterildi. Antik Mısır’a gideceğimiz onaylanan oyunda eskisine nazaran fazla yüksek yapıları göremiyoruz. Kardeşlik’in ilk oluşumlarını göreceğimiz ve oyunumuzun simgesi olan kartal ile daha haşır neşir olacağımız oyun, 27 Ekim 2017’de çıkıyor. Xbox One X üzerinde gerçek 4K çözünürlükte 30 FPS olarak çalışacağı ise şaşırtıcı bir gelişme.

6. PlayerUnknown’s Battlegrounds

Steam üzerinde erken erişime açılan ve çıkışı ile PC oyuncuları arasında oldukça ses getiren PUGB, bu yılın sonuna doğru Xbox One ailesine katılıyor. PS4 ailesine ise 2018’in ortalarında katılması bekleniyor.

7. State of Decay 2

İlk oyunu ile ilgi çeken ama bazı sorunlara kurban giden State of Decay, devam oyunu duyurusunu geçtiğimiz yıl almıştı. Bu sene yapılan fuarda ise detaylı olarak gösterildi. Oyunun 2018’in ilkbahar mevsiminde yayımlanması bekleniyor.

8. Life is Strange: Before The Storm

Life is Strange 2’nin geleceği resmi olarak onaylandı. Ama bundan önce, yapımcı firma bu oyunun bir pre-sequel’ini yapmak istediklerini söylemişti. Yani asıl hikayenin öncesini anlatan bir oyun. Bu oyunun, Microsoft konferansında Before The Storm ismi ile geleceği açıklandı. Sadece 3 bölümden oluşacak olan pre-sequel, 31 Ağustos 2017’de çıkacak.

9. Crackdown 3

Xbox serisine özel olması ile bilinen Crackdown serisi bir süredir piyasada yoktu. Xbox One için geleceği önceden açıklanan üçüncü oyun ise bir süredir karanlıklardaydı. Sonunda Xbox One X’in tanıtılmasıyla birlikte devam oyunu da gün yüzüne çıktı ve eğlenceli bir video ile kendisini gösterdi. Karşınızda Crackdown 3!

10. Anthem

BioWare’ın yeni RPG’si Anthem, Destiny’e olan benzerliği ile dikkat çekiyor. İlk olarak EA Play 2017’de gösterilen oyunun detaylı tanıtım videosu ve oynanış videoları da Microsoft konferansında gösterildi.

Diğer tanıtılan bütün oyunları ve videolarını, aşağıdaki oynatma listesi aracılığıyla izleyebilirsiniz:

Dilerseniz, 2017 yılında çıkacak oyunları görmek için bu haberimizi ziyaret edebilirsiniz. GeekGamerNews.com’u Facebook, Twitter, Instagram, Google+ ve Youtube üzerinden takip etmeyi unutmayın!

%d blogcu bunu beğendi: