GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

E3 2017 özeti: Ubisoft hangi oyunları gösterdi?

E3 2017 – Ubisoft konferansının bütün özetini derledik.

13 Haziran akşamı, Ubisoft sahne aldı. Fransız şirket gösteriye Nintendo’dan Shigeru Miyamoto’yu getirerek başladı. Ubisoft Paris tarafından Nintendo ile ortak gerçekleştirilen oyun, Ubisoft’un başlangıç düdüğü gibi bir şey oldu. Arkasından ise efsaneler bir bir boy gösterdi!

1. Mario + Rabbids: Kingdom Battle

Nintendo’nun efsane Mario karakteri ile Ubisoft’un efsane Rabbids karakterleri, bu iki firmanın ortak çalışması sonucunda bir araya geldi. Ortaya çıkan bu oyunu zevkle izledik. Özellikle Shigeru’nun koluna taktığı oyuncak silah, oyunda bayağı bir işimize yarayacak gibi gözüküyor. Maalesef bu şahane oyun sadece Nintendo Switch için çıkacak.

2. The Crew 2

Daha önceden Ubisoft tarafından geleceği duyurulan oyunlar arasında olan The Crew 2, sonunda gün yüzüne çıktı. İlk oyun ile güzel ve iyi bir açık dünya oynanışı bizlere sunan The Crew serisi, devam oyunu ile çıtayı biraz daha yükseltmek istiyor. Grafiklerin giderek arttığı oyunda, artık otomobil dışında motosiklet, bot ve uçak yarışlarını da deneyimleyebileceğiz.

3. Skull and Bones

Ubisoft, herkesi şaşırtarak yepyeni bir oyun daha duyurdu: Skull and Bones. Karayip Korsanları temalı bu oyun, Assassin’s Creed 4: Black Flag’in geliştiricileri tarafından yapılıyor. Videoyu izleyenler iki oyun arasındaki oldukça fazla benzerlikleri de zaten görecekler. Keşke Ubisoft, Disney ile bir lisans anlaşması yapsaydı ve oyunun adı gerçekten de Karayip Korsanları olsaydı. Öylesine şahane bir film serisi için böyle güzel bir AAA oyun, gerçekten güzel olurdu.

4. Starlink: Battle for Atlas

Ubisoft genellikle yer yüzünde takılan bir firma. Onlardan uzay teması, aşırı füturistik bilim kurgu gibi öğeleri içeren oyunlar pek beklemezdik. Bu E3 fuarında ise firma kendisini aştı ve Starlink: Battle for Atlas’ı duyurarak gözünü göklere diktiğini gösterdi. Uzay kervanına Ubisoft da katıldı!

5. Far Cry 5

Bir diğer efsane haline gelen seri de elbetteki Far Cry serisi. Geçtiğimiz haftalarda resmi tanıtımı yapılan Far Cry 5 için detaylı oynanış videoları ve gözlerden kaçan ekstra detaylar bu sunum sırasında verildi. Özellikle Primal’dan sonra beklentiler oldukça yüksek. Çünkü oyuncular Ubisoft’un kendisini affetirmesini bekliyor ve oyunun konusu göz önüne alındığında, Fransız şirket gerçekten de riskli sular da yüzüyor.

6. Beyond: Good and Evil 2

Yıllar önce yayımlanan ilk oyunu ile hatıralarda iyi bir yer edinmiş seri için yıllardır bir devam oyunu bekleniyordu. Hemen hemen her yıl, sözde(!) bu devam oyunu ile alakalı bir fragman göreceğimiz söylense de bu beklentiler hep havada kalıyor. Bu yıl ise Ubisoft beklenen hareketi yaptı ve devam oyununu duyurdu.

7. Assassin’s Creed: Origins

Far Cry 5’in ardından Ubisoft tarafından merakla beklenen bir diğer oyun da Assassin’s Creed: Origins. Çünkü iki seride kısa süreliğine dinlendirilmeye çekilmişti. Antik Mısır’a döndüğümüz ve ilk Kardeşlik örgütünün oluşumunu konu alacak olan Origins, ilk olarak Microsoft’un sunumunda Xbox One X için gösterilmişti. Burada ise daha detaylı görme şansı bulduk.

Diğer tanıtılan bütün oyunları ve videolarını, aşağıdaki oynatma listesi aracılığıyla izleyebilirsiniz:

Dilerseniz, 2017 yılında çıkacak oyunları görmek için bu haberimizi ziyaret edebilirsiniz. GeekGamerNews.com’u Facebook, Twitter, Instagram, Google+ ve Youtube üzerinden takip etmeyi unutmayın!

%d blogcu bunu beğendi: