GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

En güçlü 10 Punisher düşmanı

Punisher’ın en güçlü 10 düşmanını listeledik!

Onlarca yıllık çizgi roman tecrübesi ile aramızda olan ve gerek filmleri, dizileri, gerekse de çizgi roman ve çizgi filmleri ile hepimizin gönlünde yer edinmiş Marvel’ın listeleyebileceğimiz onlarca farklı karakteri, konusu, takımı ve olayı var. Marvel’ın resmi Youtube kanalındaki videolar ve bizim çizgi roman konusundaki tecrübemizi birleştirerek sizler için çeşitli Marvel listeleri hazırladık!

Bugün ele aldığımız listemiz, Punisher (Cezalandırıcı) olarak tanıdığımız Frank Castle’ın karşılaştığı en güçlü 10 düşmanı ile alakalı. Hazırsanız listemize geçelim…

10. William Rawlins

The Punisher Vol.6’nın dördüncü sayısında ortaya çıkan William Rawlins, özünde bir CIA düşmanı ve genellikle Suudi Arabistan bölgesinde görev yapmaktadır. Bir dönem yolları Frank Castle ile kesişir ve Punisher bilgi edinmek adına kendisine işkence yapar. İşkence sırasında gözlerini kaybeden Rawlins, Castle’ın en güçlü düşmanlarından biri olur.

09. Bushwacker

İlk olarak Daredevil’ın 248. sayısında ortaya çıkan Bushwacker, özünde bir Daredevil düşmanı. Ama ilerleyen sayılarda yolu düşman olarak çok kez Wolverine ve Punisher ile kesişmiştir. CIA’e katılan Carl Burbank, robotik bir kola sahip olur, iyi bir suikastçi olarak eğitilir ve Bushwacker ismi ile görevlere katılır.

08. Hitman

Marvel’ın iki farklı Hitman karakteri oldu. İlki The Spectacular Spider-Man’in dördüncü sayısında, 1977 yılında Spider-Man’in düşmanı olarak Burt Kenyon ismi ile karşımıza çıktı. Bizi ilgilendiren konu ise ikincisi, yani Jimmy Pierce. Ordu silahlarını iyi kullanan, gizlilik ve hız konusunda gayet iyi olan Jimmy Pierce, Hitman lakabıyla The Punisher Vol.2’nin 85. sayısında Frank Castle’ın düşmanı olarak 1977 yılında karşısına çıktı.

07. Nicky Cavella

Sekiz yaşındayken trajik aile draması yaşayan Nicolas “Nicky” Cavella, 18 yaşına geldiğinde iyice psikopata bağladı ve yolu sık sık Punisher ile kesişti. Duygusal ama bir o kadar da dengesiz olan Cavella, Frank Castle’ın başını sıkça ağrıttı ve sonunda Punisher tarafından ormanda çaresizce öldürüldü.

06. Bullseye

İlk olarak 1976 yılında Daredevil’ın 131. sayısında Bullseye lakabıyla karşımıza çıkan Lester, genellikle Daredevil’ın düşmanı olarak hikayelerde yer aldı. Mutantlarla da bir bağlantısı olan ve adamentium elementini kontrol edebilen Bullseye, Punisher’ın da azılı düşmanlarından biri oldu. Kendisi bir dönem Norman Osborn’un başını çektiği Dark Avengers takımında da yer aldı.

05. The Russian

The Russian ismiyle ilk defa The Punisher Vol.5’in sekizinci sayısında karşımıza çıkan Rus düşman, inanılmaz güç, kardiyo, dayanıklılık ve vücut gibi özelliklere sahip.

04. Ma Gnucci

2000 yılında The Punisher Vol.5’in dördüncü sayısında karşımıza çıkan Isabella Gnucci, Ma Gnucci lakabıyla Frank Castle’ın düşmanı olarak çizgi romanlarda yer aldı. Büyük bir suç ailesinin içerisinde yer alan Ma Gnucci, Deadpool ile de zaman zaman göründü.

03. Kingpin

Wilson Fisk olarak tanıdığımız suç dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Kingpin, ilk olarak 1967 yılında The Amazing Spider-Man’in 50. sayısında karşımıza çıktı. Spider-Man ve Daredevil ağırlıklı olmak üzere Punisher ve Defenders gibi isim ve takımların karşısına da düşman olarak çıkmıştır. Oldukça güçlü bir fizik yapısına sahip olan Kingpin, The Sinister Six gibi bir takımın da kuruculuğunu üstleniyor.

02. Barracuda

Kingpin ve Punisher karşımı bir karakter olarak karşımıza çıkan Barracuda, Marvel’ın en ilginç düşmanlarından birisi. Gerçek bir insan olan Barracuda, normal insanlardan çok daha üst düzey fiziğe, güce, dayanıklılığa ve akılcı bir ordu zekasına sahip. İlk olarak 2006’da The Punisher Vol.7’nin 31. sayısında karşımıza çıktı.

01. Jigsaw

“Testere (Jigsaw)” filmleri ile popüler olmuş bu isim, aslında Marvel’ın da süper kötüleri arasında yer alıyor. William “Billy” Russo ismiyle ilk olarak 1976’da The Amazing Spider-Man’in 161. sayısında karşımıza çıkan Jigsaw, Spider-Man ve Punisher ile sık sık karşıya gelmiş bir düşman. Suç dünyasının önemli isimlerinden biri olan Jigsaw, korkunç ve ameliyatlı bir yüze, inanılmaz dövüş yeteneklerine ve akılcı strateji ve taktiklere sahip.

Dilerseniz 2017 yılında çıkacak oyunlar2018 yılında çıkacak oyunlar2017 yılında vizyona girecek filmler ve 2018 yılında vizyona girecek filmler listelerimize ilgili bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca sizler için hazırladığımız FIFA 18 rehberimizi okumayı da unutmayın!

GeekGamerNews.com’u FacebookTwitter ve Instagram üzerinden takip edebilir, kardeş projelerimiz Health & Fit 24/7 ve Boş Beleş‘i ziyaret edebilirsiniz!

%d blogcu bunu beğendi: