GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

En İyi 10 Mobil Haber Uygulaması

Bu yazımızda sizler için en kullanışlı 10 mobil haber uygulamasını derledik!

Gelişen teknoloji ile beraber, dergi, kitap ve gazete gibi araçlar da yavaş yavaş dijital ortamda yayın hayatına ağırlık vermeye başladılar. Bunun sonucunda, uygulama mağazaları aynı amaçla piyasa sürülen, lakin hitap ettiği kitle, haber sunuş biçimi gibi açılardan farklı olan uygulamalar ile dolup taştı. Bu bağlamda okuyucular uygulama seçimi konusunda kararsızlıklar yaşamaya başladılar. Biz ise, sizi bu dertten kurtardık ve en iyi 10 mobil haber uygulamasını yine sizler için derledik!

Listeye başlamadan önce belirtmek isterim ki, aşağıda göreceğiniz uygulamalar, tasarım, haber sunuş hızı ve tarafsızlık gibi kriterler göz önüne alınarak hazırlanmıştır, hiç bir ideolojik veya etnik çıkar göz önünde bulundurulmamıştır.

10. TGRT Haber

Türkiye’nin en çok izlenen haber servis kanallarından olan TGRT’nin mobil haber uygulamasıdır. Teknolojiden sağlığa, politikadan yaşama, dünya haberlerinden foto-galerilere kadar her türlü içeri sitesinde barındıran bu uygulama reklam azlığı, göz yormayan basit teması ve en az telefon kullanmayı bilen kişi için bile kullanımı fazla basit olan arayüzüyle listemizde 10. sıraya oturuyor.

9. Mynet Haber

Mynet bazen her ne kadar “clickbait” olarak adlandırdığımız başlıklarla haber servis etse de, diğer uygulamalara nazaran içerisinde foto analiz ve borsa takip gibi içerikleriyle daha geniş kapsamlı habercilik hizmeti vererek TGRT Haber’in önüne geçmeyi başarıyor.

8. Yeni Şafak

Basit arayüz, az reklam, hızlı habercilik. Yeni Şafak olayları daha soğumadan taze eden, kullanışlı arayüze sahip bir mobil haber uygulaması. Ancak ulusal haberlerde tarafsız yayıncılık yaptığını söyleyemeyeceğim. Dünyadan haberler ve foto-galeriler için kullanışlı ve stabil bir uygulama…

7. Haberler: Son Dakika Haberleri

Haberler uygulaması kendi okuma listenizi oluşturma, kategorilere ait bildirimleri açma gibi kişiselleştirme ayarlarıyla ve tarafsız haberciliğiyle 7. sırayı hakediyor. Aynı şekilde reklam içermeyen basit ve hızlı bir arayüze sahip.

6. Milliyet 

Diğer uygulamalara nazaran köşe yazıları gibi ekstradan içeriğe sahip olan ve son dakika haberlerine daha hızlı erişim sağlayan Milliyet, listemizde 6. sırayı hak ediyor.

5. Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı, okuma listesi oluşturma ve son dakika bildirimleri gibi özellikleriyle, ve köklü şeffaf habercilik geçmişiyle listemizde 5. sıraya oturuyor. Reklam içermeyen, fazlasıyla kişiselleştirilebilen bir uygulamaya sahip olan AA’yı siz okurlara tavsiye ediyorum.

4. CNN Türk

Foto veya video haberlere erişebileceğiniz, infografik içeriklere ve günün belli saat aralıklarında radyo ve röportaj gibi etkinliklere sahip bu basit arayüzlü ve reklam içermeyen uygulamayı haber uygulamalarında çok vakit geçiren okurlara tavsiye ediyorum.

3. BBC News

Uluslararası yayın yapan İngiliz BBC yayın kuruluşunun mobil uygulamasıdır. Uygulama Türkçe dahil 30+ dil seçeneği, ana ekrana haber kategorilerinin veya okuma listelerinizin widgetlarını koyma gibi özellikleriyle 3. sırayı hakediyor. Haberden ziyade foto-galeri okumaktan haz duyan biriyseniz bu uygulama tam sizlik.

2. Sputnik News

Rusya menşeili radyo kuruluşu Sputnik’in uluslararası haber uygulamasıdır. Tamamen tarafsız ve yalnızca gündem, yaşam, teknoloji, foto-galeri ve infografik içerikleriyle okurlarına hizmet veren, listede ki tüm uygulamalara nazaran göze hitap eden, sıfır reklama sahip ve yine listede ki en stabil program olan Sputnik, siz okurlara şiddetle tavsiye ettiğim bir ajans uygulamasıdır.

1. Bundle News

Bundle News, tüm dünyada ki haber ajanslarını bir araya toplayan, bir nevi habercilerin sosyal medyası diye tabir edebileceğimiz bir uygulama. Binlerce haber ajansını seçerek kendi kaynak listenizi oluşturabilir, sadece seçtiğiniz kaynakların haberlerini görebilirsiniz. Ek olarak köşe yazarlarını takip edebilir, sıcak gelişmelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz!

Bundle News geniş yelpazesi ve şeffaf haberciliğiyle listemizde bir numara olmaya hak kazanıyor!

Dilerseniz, 2017 yılında çıkacak oyunları görmek için bu haberimizi ziyaret edebilirsiniz. GeekGamerNews.com’u FacebookTwitterInstagramGoogle+ ve Youtube üzerinden takip etmeyi unutmayın!

%d blogcu bunu beğendi: