GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

En iyi 10 Sosyal Arkadaşlık Uygulaması

Bugün, sizlere En iyi 10 Sosyal & Arkadaşlık uygulamalarını derledik! Gelin, hep birlikte inceleyelim.

1. Facebook

Günümüzde yaklaşık 2 milyar kullanıcıya sahip olan Facebook, sosyal medya uygulamalarına adını altın harflerle yazdırmayı başardı. iOS, Android ve Windows işletim sistemleriyle uyumlu bir programdır. Ücretsiz olması nedeniyle en çok tercih edilen uygulamalardan birisidir. Profilinizde anlık yer bildirimi, durum ve resim paylaşabilirsiniz. Tabi ki Facebook bunlarla sınırlı kalmayıp “Messenger” uygulamasını kurarak arkadaşlarınızla kişisel mesajlaşmanızı, grup sohbeti yapmanızı hatta ve hatta görüntülü arayarak iletişim kurmanızı sağlıyor.

2. Twitter

328 Milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşan Twitter, dev bir sosyal paylaşım sitesidir. Paylaşmak istediklerinizi yayımlayabileceğiniz bir blog sitesi diyebiliriz. 25 Nisan 2011 yılında Türkçe olarak kullanılabilir hale gelmesiyle birlikte ülkemizde kullanıcı sayısı epey bir artış gösterdi. Twitter, dünya üzerinde popülaritesini gün geçtikçe kat ve kat arttırmış ve içerdiği uygulamaların programlama arayüzünün kısa mesaj gönderim ve alımı konusundaki olanaklarıyla internet dünyasının SMS’i olarak anılmaya başlamıştır.

3. Instagram

Kullanıcı sayısı günden güne artan en popüler Fotoğraf paylaşım uygulamalarının arasındadır. Fotoğraf yüklediğiniz anda düzenleme ve filtre seçenekleri uygulamanın içerisinde yer alır ve fotoğrafınızı daha güzel bir hale getirmenizi sağlar. Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulan Instagram, Nisan 2012 yılında Facebook şirketi tarafından 1 milyar dolara satın alındı. Satın alınmadan önce ise Instagram’ın 30 Milyon kullanıcısı varken günümüzde ise 700 milyon kullanıcı sayısına ulaştığını geçtiğimiz aylarda açıkladı.

4. Snapchat

Akıllı telefonlar için geliştirilmiş olan Snapchat kullanıcılara ses,cisim,metin ve video göndermenize olanak sağlayan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Snapchat diğer mesajlaşma uygulamalarından farklı kılan özelliği ise mesajların iz bırakmamasıdır. Yani çektiğiniz fotoğrafı belirlediğiniz kişiye en fazla 10 saniye olmak şartıyla gönderebilir ve o kişi o mesajı 10 saniye gördüğü vakit mesaj kendi kendine silinir.

Tabi ki Snapchat bunlarla sınırlı kalmayıp çektiğiniz fotoğrafı 24 saat süreyle arkadaşlarınızla paylaşmanızı sağlıyor. 24 saatin sonunda ise çektiğiniz fotoğraf ise kayboluyor. Bu hikaye özelliği çok sevilmiş olsa ki Facebook, Instagram ve Whatsapp uygulamalarında da kullanılıyor.

5. Tumblr

Tumblr, sosyal ağ ve blog sitesidir. Birçok uygulamaya nazaran kullanımı oldukça basittir. Eskiden sadece internet üzerinden giriş yapabildiğimiz bir uygulama olan Tumblr 2013 yılında mobil kullanıma açıldı. Hem Android hem de iOS kullanıcıları böylelikle bloglarını güncel tutabiliyor. Resim, bağlantı, video, yazı ve ses videoları yükleyebilir arkadaşlarınızla kolayca sohbet edebilirsiniz.

6. Swarm

Foursquare’in alt uygulaması olan Swarm, 2014 yılında kullanıma sunuldu. Fourquare uygulamasından ayıran özelliği konum olarak yakın çevrenizdeki arkadaşlarınızla kolayca mesajlaşabiliyorsunuz. Arkadaşlarınızın o an nerede olduğunu görebilir ve Check-in yaparak nerede olduğunuzu bildirebilirsiniz. Foursquare’de olduğu gibi Swarm’da da “Major” sistemi devam ediyor. Ancak yapılan değişikliklere bakılırsa artık kendi arkadaşlarınızla “Major” olmak için yarışacaksınız.

7. Scorp

İlk bir haftada 15 bin kullanıcıya sahip olan Scorp, Türk yapımı bir mobil video uygulamasıdır. iOS ve Android kullanıcılarına sunulmasıyla birlikte büyük bir kitleye ulaşan Scorp adını neredeyse adını tüm Türkiye’ye duyurdu. Aynı konu altında 15 saniyelik istediğiniz gibi video çekmenizi sağlayan eğlenceli bir uygulama olmasıyla birlikte istediğiniz bir konu başlığı bulup kullanıcıların o konuya göre videolar çekmesini sağlıyorsunuz.

8. Happn

Hem iOS hem de Android’de büyük bir çıkış yakalayan gizli bir arkadaşlık uygulamasıdır. Gizliden kastımız; yakın çevrenizde gördüğünüz karşı cinsten hoşlandıysanız eğer, kalp simgesine tıkladığımız sırada karşı tarafta size karşılıklı kalp gönderdiği zaman bunun bir Crush olmasına sebebiyet verir. Yani her iki tarafta birbirini beğendiği için artık mesaj simgesi ortaya çıkar ve o kişiyle sohbet edebilirsiniz.

9. Scope

Eski adıyla hatırladığımız “Periscope” uygulaması geçtiğimiz Nisan ayında ismini değiştirdi. Twitter bünyesinde bulunan uygulama marka, ihlal davasını kaybetmesi sonucu  Türkiye üzerindeki adını değiştirerek “Scope” oldu. “Kayvon Peykpour” tarafından kurulan bu uygulama Twitter’a  120 Milyon dolar karşılığına devretti. Canlı video uygulaması olan Scope kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmekte.

10. Groop

Listemiz’in son sırasına yine bir Türk yapımı uygulamasıyla devam ediyoruz. Ünlü girişimci Hakan Baş tarafından kurulan bu uygulama ülkemiz tarafından büyük ilgi gördü. 15 dakika boyunca ortak bir konuda grupça sohbet ederek yeni arkadaşlar edinme fırsatı buluyorsunuz.

Dilerseniz, 2017 yılında çıkacak oyunları görmek için bu haberimizi ziyaret edebilirsiniz. GeekGamerNews.com’u FacebookTwitterInstagramGoogle+ ve Youtube üzerinden takip etmeyi unutmayın!

%d blogcu bunu beğendi: