GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

En İyi 5 Torrent İstemcisi

Bu yazımızda sizler için en kullanışlı 5 Torrent istemcisini paylaşıyoruz.

1. qBittorrent

Bazı torrent istemcileri, medya oynatmaya kadar birçok hizmet sunuyor. Bazıları ise diğerlerine göre çok yetersiz kalıyor. qBittorrent bunların tam ortasında bir yazılım. Eğer aşırıya kaçmadan kullanışlı bir yazılım istiyorsanız, qBittorent tam aradığınız şey. Windows, Mac ve Linux için hizmetleri mevcut.

İndirmek veya incelemek için tıklayın.

2. Deluge

Deluge, tercihinize göre şekil alan, Chrome gibi tarayıcılarla entegre olarak çalışabilen bir Torrent yazılımı. Kişiselleştirme ve özelleştirme konusunda iddialı olduğu söylenen bu yazılımın bence en güzel yanı, Linux dağıtımlarını özel olarak destekliyor olması. Ubuntu, Fedora, Arch gibi birçok Linux dağıtımının yanı sıra, FreeBSD ile Unix sistemlerini bile destekleyebilecek kadar iddialı olduğunu bizlere gösteriyor. Bunlar dışında yaygın olan Windows, Mac gibi sistemlerde de hizmet veriyor. Fazla yer kaplamayan bir yazılım olması da bir avantaj.

İndirmek veya incelemek için tıklayın.

3. µTorrent

µTorrent’in dünya genelinde kullanılan en yaygın istemcilerden birini söylesek yanılmış olmayız. Çin dışında dünya genelinde en yaygın olan istemci olma özelliğini taşıyor. µTorrent’in eleştirilen en önemli noktası, reklamların çok, programın ağır olması. Bunun dışında izleyicilere bağlanırken de sıkıntılar gözlenebiliyor. Yine de güncel tutulduğunda kullanışlı olan, Mac, Linux ve Windows’un yanında Android için de hizmet veren kendini kanıtlamış bir yazılım.

İndirmek veya incelemek için tıklayın.

4. Bittorent

Bittorent’i diğerlerinden ayıran en önemli özellik, kök uygulaması olması. Yani diğer tüm Torrent yazılımlarının babası olması önemini taşıyor. Bu sebepten dolayı “The Original Bittorent Client” sloganını kullanıyor. Kullanımının temel kullanıcılar için uygun, kolay olması ve Windows, Mac ve Linux’ta hizmet veriyor olması da başka özellikleri.

İndirmek veya incelemek için tıklayın.

5. Vuze

Vuze, efsane Azureus temasıyla birlikte; dünyanın en güçlü torrent yazılımı olduğunu iddia ediyor. Kullanım için size 2 çeşit tema sunuyor. Plus temasında da kullanıcılarına birçok özellikle geliyor. İndirdiğiniz dosyayı CD’ye yazmak, dosyanın güvenliğini ölçmek, indirildiği sırada video izleyebilmek gibi birçok makul özelliği olmasına rağmen, ücretsiz versiyonu da diğer Torrent istemcileri arasında fazlaca iddialı. Windows, Mac ve Linux için hizmet veriyor.

İndirmek veya incelemek için tıklayın.

Dilerseniz, 2017 yılında çıkacak oyunları görmek için bu haberimizi ziyaret edebilirsiniz. GeekGamerNews.com’u FacebookTwitterInstagramGoogle+ ve Youtube üzerinden takip etmeyi unutmayın!

%d blogcu bunu beğendi: