GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

En iyi 5 ücretli Anti-Virüs yazılımı

Anti-virüs programları herksesin bildiği üzere bilgisayarımızı kötü amaçlı yazılımlardan koruyan en önemli araçtır. Bu yüzden bilgisayarımıza anti-virüs yüklemesi yapmadan önce bu yazıyı okumakta fayda olduğunu düşünüyorum. En iyi 5 ücretli Anti-Virüs yazılımlarını sizler için araştırdık!

1. Kaspersky

Yapılan bağımsız testlerden her zaman başarıyla geçmiş özellikle kurumsal alanda kullanılan çok güçlü bir yazılımdır. Yapılan koruma-performans-kullanabilirlik testlerinden en yüksek puan alarak bu konuda ne kadar iyi olduğunu kanıtlamıştır. Yapılan araştırmalar sonucunda hiç mi zayıf yönü yok diyecekseniz? Elbette var. Gerçek zamanlı korumada diğer yazılımların altında kaldı. Ayrıca tehlikeli URL’ lerin %65’i silerek bu konuda az bir puan aldı.Genel olarak puanlamada ilk 5’e adını yazdıran yazılımın 5 kişilik PC lisansıyla 80 dolarlık bir fiyatı mevcuttur.

2. Symantec Norton

Yapılan testlerde yüksek puan alan sektörde kendini ispatlamış başka bir anti-virüs yazılımı olan Norton hem kendi testlerinde hem bağımsız testlerde kendini ispatlayarak kalitesini ortaya koydu. Güçlü yönleri olduğu gibi zayıf yönleri de olan bu yazılım ilk 5’te olmayı hakkediyor. Güçlü yönlerinden bahsedecek olursak güçlü saldırı önleme, kalıcı zararlı yazılım silme, şifre yönetimi ve anti spam olarak karşımıza çıkıyor. Zayıf yönleri ise teknik destek ve ilk yazılım tarama yavaşlığı diyebiliriz. Yıllık tek lisans için 40 dolardır.

3. Bitdefender Antivirus

Yapılan testlerde yüksek puan alan sektörde kendini ispatlamış başka bir anti-virüs yazılımı olan Bitdefender hem kendi testlerinde hem bağımsız testlerde kendini ispatlayarak kalitesini ortaya koydu. Güçlü yönleri olduğu gibi zayıf yönleri de olan bu yazılım ilk 5’te olmayı hakkediyor. Güçlü yönlerinden bahsedecek olursak ellerindeki antiphishing(internet dolandırıcılığı) testinde en iyi puan.

Çok iyi kötü amaçlı URL engelleme. Şifre yöneticisi. Sertleştirilmiş tarayıcı. Zayıf yönleri ise kötü amaçlı yazılım engelleme testinde düşük puan alması olarak açıklayabiliriz. Fiyatı tek lisans için 40 dolardır.

4. ESET NOD32

Herkesin aşina olduğu anti-virüs yazılımı olan Eset Nod32 testlerden aldığı puanlarla iyi olduğunu ispatlamış fakat zayıf yönleriyle de dikkat çekmiştir. Güçlü yönlerinden bahsedecek olursak çoğu testlerde ve bağımsız laboratuvar testlerde çok iyi sonuçlar, hızlı tarama, cihaz Kontrolü olarak sıralayabilirken zayıf yönlerinde ise Antiphishing testinde zayıf puan ki günümüzde dikkat edilmesi gereken bir nokta, Cihaz Kontrolü, ortalama bir kullanıcı için çok karmaşık olmasıdır. Fiyatı yılda 40 dolardır.

5. McAfee AntiVirus

Yapılan testlerde yüksek puan alan sektörde iyi konumda olan bir başka anti-virüs programı olan McAfee güçlü ve zayıf yönleriyle karşımıza çıkmakta. Windows, Android, macOS ve iOS cihazları için sınırsız koruma. Davranış merkezli yeni anti-virüs motoru. Ellerindeki iyi puanlar – kötü amaçlı yazılım engelleme ve kötü amaçlı URL engelleme testleri.

Güncellenmiş kullanıcı ara birimi olarak sıralanabilir. Zayıf yönlerine gelirsek Bağımsız laboratuvarlardan alınan vasat puanlar. Testlerde vasat antiphishing skoru ve MacOS ve iOS’ta koruma, Windows ve Android’de ki gibi tam özellikli olmaması sıralanabilir. Yıllık 60 dolardan bu yazılımı satın alabilirsiniz.

Dilerseniz, 2017 yılında çıkacak oyunları görmek için bu haberimizi ziyaret edebilirsiniz. GeekGamerNews.com’u Facebook, Twitter, Instagram, Google+ ve Youtube üzerinden takip etmeyi unutmayın!

%d blogcu bunu beğendi: