GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

En iyi 5 ücretsiz Anti-Virüs yazılımı

Anti-virüs programları herkesin bildiği üzere bilgisayarımızı kötü amaçlı yazılımlardan koruyan en önemli araçtır. Bilgisayarım korunsun ama program ücretsiz olsun diyenlerdenseniz yazım tam sizin için.

1. Avast Free Antivirus

Yapılan laboratuvar testlerinde mükemmel sonuç alan sektörde özellikle ev kullanıcısı için ilk tercihlerden biridir. Çıkan sonuçlarda güçlü yönleri olduğu gibi zayıf yönleri de mevcuttur. Güçlü yönlerini sıralayacak olursak antiphishing testimizdeki mükemmel puanları; şebeke güvenlik denetimi ve şifre yöneticiliğini sayabiliriz.Zayıf yönleri ise şifre yöneticisi özelliklerinin sınırlı olması ve bazı bonus özellikleri ayrı satın almayı gerektiriyor olmasını sayabiliriz.

2. AVG AntiVirus Free

Yapılan testlerde yüksek puan alan sektörde kendini ispatlamış başka bir anti-virüs yazılımı olan AVG hem kendi testlerinde hem bağımsız testlerde kendini ispatlayarak kalitesini ortaya koydu. Güçlü yönleri olduğu gibi zayıf yönleri de olan bu yazılım ilk 5’de olmayı hakkediyor. Güçlü yönlerinden bahsedecek olursak çok iyi bir malware engelleme puanın olması. Terbiyeli kötü amaçlı URL engelleme puanın olması. Web güvenliği eklentisi, web sitesi derecelendirmesini ve aktif Do Not Track’i içeriyor olmasını sayabiliriz.
Zayıf yönleri ise Antiphishing(internet dolandırıcılığı) testinde zayıf puan alması. İlk taramanın ortalamadan daha yavaş olmasıdır.

3. Check Point ZoneAlarm

Ücretsiz programlarda sıra Check Point ZoneAlarm da. Bu program Kaspersky anti-virüs programının lisanslı korumasını almış fakat bunun bizi yanıltmasına izin vermemek lazım. Çünkü diğer testlerde çok başarılı olamamıştır. Tam anlamıyla bir koruma istemiyorsanız sizin için bir tercih olabilir. Sağlam, etkili iki yönlü güvenlik duvarı ve Kaspersky’den alınan antivirüs koruması güçlü yönleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bağımsız test laboratuarlarından herhangi bir sonuç almaması; Kaspersky antivirüsünün her özelliğini içermemesi, Phishing korumasının olmaması ise zayıf yönleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

4. Avira Antivirus

Herkesin aşina olduğu anti-virüs yazılımı olan Avira testlerden aldığı puanlarla iyi olduğunu ispatlamış fakat zayıf yönleriyle de dikkat çekmiştir. Güçlü yönlerinden bahsedecek olursak Bağımsız test laboratuvarlarından alınan mükemmel puanlar; Kötü amaçlı yazılım engelleme testimizde çok iyi bir puan; Birçok ilgili Avira ürününü kurma seçeneğini sıralarken zayıf yönlerinde ise son derece yavaş olması.Talep üzerine tarama yapması. Yalnızca Chrome ve Firefox için tarayıcıları koruması.Vasat antiphishing puanı.Test sırasında,bazı kötü amaçlı yazılım olan EXE’lerini kaçırmış olması olarak sıralayabiliriz.

5. Panda Free Antivirus

Son olarak ücretsiz yazılım olan Panda’ dan bahsedecek olursak ücretsiz hoş tasarımlı olması programı çekici kılan bazı özellikler olarak karşımıza çıkıyor. Koruma yönlerine gelecek olursak güçlü olduğu taraflar, USB sürücülerini kötü amaçlı yazılımlara karşı koruması ve tehlikeli web sitelerini işaretlemesi olarak sayabiliriz. Zayıf yönleri ise bağımsız laboratuvar testlerindeki zayıf puanlar ve kötü amaçlı yazılım engelleme testinde ki orta sınıf skorudur.

Dilerseniz, 2017 yılında çıkacak oyunları görmek için bu haberimizi ziyaret edebilirsiniz. GeekGamerNews.com’u Facebook, Twitter, Instagram, Google+ ve Youtube üzerinden takip etmeyi unutmayın!

%d blogcu bunu beğendi: