GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

En kötü 10 Marvel ebeveyni

Marvel’ın en kötü 10 ebeveynini, dolayısıyla çiftini listeledik!

Onlarca yıllık çizgi roman tecrübesi ile aramızda olan ve gerek filmleri, dizileri, gerekse de çizgi roman ve çizgi filmleri ile hepimizin gönlünde yer edinmiş Marvel’ın listeleyebileceğimiz onlarca farklı karakteri, konusu, takımı ve olayı var. Marvel’ın resmi Youtube kanalındaki videolar ve bizim çizgi roman konusundaki tecrübemizi birleştirerek sizler için çeşitli Marvel listeleri hazırladık!

Bugün ele aldığımız listemiz, Marvel’ın en kötüsü olmaya hak kazanmış 10 ebeveyni. Aralarında çiftlerin olduğunu da unutmamak gerek!

10. Cyclops ve Madelyne Pryor

X-MEN’in asi çocuğu Cyclops, özünde bir diğer X-MEN üyesi olan Jean Grey ile çiftti. Hatta zaman zaman bu ikili, çizgi romanlarda evlenmiş bile gözükür. Bir dönem Jean Grey’in Phoenix formunda kötü olması ve sonunda ortadan kaybolması neticesinde kalbi kırılan Cyclops, Madelyne Pryor isimli cehennemle fazla teması olan ablamıza gönlünü kaydırır. Bu ikilinin bir çocuğu olur. Fakat Jean Grey’in dönmesiyle Cyclops, yeni ailesini terk eder. Bunun üzerine Madelyne Pryor, çocuğunu cehennemin kötü amaçları uğruna kullanır ve karanlık tarafa geçer.

09. Scarlet Witch ve Vision

Marvel Sinematik Evreni’nde yeni yeni tanıdığımız ve özellikle Captain America: Civil War filminden sonra iyice aşk ilişkisine dönen Scarlet Witch ve Vision çifti, çizgi romanların vazgeçilmezlerindendir. Avengers: Infinity War ve Avengers 4 filmlerinde de büyük rol oynayacak bu ikili, çizgi romanlarda pek de hayırlı bir çift değil.

İkilinin ikiz çocukları olur. Bu çocukların birbirinden farklı yetenekleri vardır. Hatta Avengers 4 filminde olabilecekleri de konuşuluyor. Öte yandan çizgi roman dünyasında bizim sevimli ikili, ikizleri ile pek ilgilenemez ve sonunda çocuklar birileri tarafından cehenneme gönderilir.

08. Apocalypse

X-MEN: Apocalypse filminin kötüsü olan ve Marvel için oldukça güçlü ana düşmanların başında gelen Apocalypse, sık sık bedenini değiştirme gereksinimi duyan bir eski mutant. Çizgi romanların birinde Apocalypse, Cable’ın klonu olan bir çocuğu kaçırarak ona üvey babalık yapıyor ve kötülük için yetiştiriyor. Akabinde ise çocuğu öldürerek kendi ruhunu onun bedenine transfer ediyor ve yaşamına devam ediyor.

07. Wolverine

Çoğumuzun sevdiği Wolverine yani Logan karakteri, özellikle son yayımlanan LOGAN filmi ile hepimizin kalbinde ayrı bir yer edindi. Zaten son filminden de anlayacağınız üzere Logan’ın X-23 isminde klon bir kızı ve X-24 isminde klon bir büyük oğlu var. Çizgi romanlarda bunların daha fazlasını, daha detaylı konularla görebiliyoruz. Hepsinin finalinde ise Logan’ın bütün kan bağı ona hep sorun çıkarıyor ve Logan onları öldürmek zorunda kalıyor. Zira hepimizin bileceği üzere Wolverine karakterinin de pek iyi bir baba olacağını düşünemiyoruz!

06. Hank Pym

Marvel Sinematik Evreni’nin aksine çizgi roman ve çizgi filmlerde Hank Pym, her zaman genç haliyle Avengers takımının kurucusu olmuştur ve ilk Ant-Man kendisidir. Belalı düşmanımız Ultron’un da yaratıcısı Tony Stark’ın aksine kendisidir.

05. Red Skull

Captain America’nın bir numaralı azılı düşmanı olan Red Skull, sadece İkinci Dünya Savaşı’nda amansız bir Nazi, Hydra komutanı değil, aynı zamanda bir baba. İlk başlarda Red Skull bebeğini asla kabul etmedi. Çünkü bebek kız olarak doğmuştu. Kızı büyüdükçe ve babasıyla yüzleştikçe araları yumuşamaya ve onu kabul etmeye başladı.

04. Magneto

Listemizin bir diğer X-MEN üyesi de Magneto. Kendisi diğer X-MEN ve Avengers üyeleri olan Quicksilver ve Scarlet Witch’in babası. Magneto kötü olduğu dönemler dünyaya türlü zararlar verdiği gibi süper güçlere sahip çocuklarını da ayartmak için oldukça mesai harcadı.

03. Norman Osborn

Listenin ilk üçü gittikçe kızışan isimler. Norman Osborn, Osborn Şirketi’nin başındaki kötü iş adamı, nam-ı diğer Green Goblin ve Harry Osborn’un şeytani babası. Kendisini ilk Spider-Man üçlemesinde ve The Amazing Spider-Man serisinde de sıkça görmüştük. Norman Osborn’un hemen hemen yaptığı bütün icraatlar ve oğlunu kötü tarafa çekmesi gibi sebepler kendisini kolaylıkla listenin üçüncü sırasına yerleştiriyor.

02. Thanos

“Thanos geliyor!” Thanos ismini 2008’den beri Marvel Sinematik Evreni’nde duyuyoruz. Marvel’ın 10 yılı aşkın süredir yaptığı tüm filmler, karakterler ve olaylar Avengers: Infinity War ve Avengers 4 filmlerinde Thanos’un gelip ortalığı dağıtmasına zemin hazırlamak için yapılıyor. Marvel’ın en güçlü süper kötülerinden biri olan Thanos, aynı zamanda acımasız bir baba.

Lady Death’e aşık olan çılgın titan Thanos, bütün evreni aşık olduğu kadın ve çocuğu için yok etmeye, herkesi öldürmeye hazır. Ayrıca çizgi romanlarda birçok büyük çaplı eylemleri de oluyor. Sinematik evrende de Gamora, Thanos’un üvey kızı ve Nebula onun öz kızı.

01. The Pride

Kötülerden oluşan The Pride oluşumu, insanlığın kötülüğü için mücadele veriyor. The Pride üyelerinin çocukları ise hepsi birbirinden farklı süper güçlere sahip ergenler. Ebeveynlerinin aksine onlar iyilik için mücadele etmek istiyorlar ve kendilerine Runaways diyorlar. Hatırladınız mı? Runaways, Marvel’ın en yeni dizilerinden biri!

Dilerseniz 2017 yılında çıkacak oyunlar2018 yılında çıkacak oyunlar2017 yılında vizyona girecek filmler ve 2018 yılında vizyona girecek filmler listelerimize ilgili bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca sizler için hazırladığımız FIFA 18 rehberimizi okumayı da unutmayın!

GeekGamerNews.com’u FacebookTwitter ve Instagram üzerinden takip edebilir, kardeş projelerimiz Health & Fit 24/7 ve Boş Beleş‘i ziyaret edebilirsiniz!

%d blogcu bunu beğendi: