GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

FANTASTİK CANAVARLAR GRINDELWALD’IN SUÇLARI DEVAM FİLMLERİ HATASINA DÜŞTÜ MÜ?

Devam filmi yapan ve seriye bağlayan filmlerin büyük bir kısmı izleyicileri hüsrana uğratmaktadır.

İlk filmin verdiği damakta kalan o leziz tat genelde film devam ettikçe kabak tadına dönüşebilmektedir. Fantastik Canavarlar serisinin ikinci filmi Grindelwald’ın Suçları da böyle mi oldu?

Fantastik Canavarlar serisinin devamı olan filmin konusu adından da anlaşılacağı üzere Grindelwald üzerine kurulmuştur ve 2 saat 14 dakika süren filmde Harry Potter serisindeki öğrencilerin babaları mı görünecek diye bir beklenti olmadı değil.

Filmin oyuncu kadrosunu koruyor olması bence olumlu taraflarından birisi. Başrollerde yine Johnny Deep (Grindelwald), Eddie Redmayne (Newt), Kevin Guthrie ( Abernathy), Ezra Miller ( Credence Barebone), Katherine Waterston ( Tina), Alison Sudol ( Queenie), Dan Fogler ( Jacob Kowalski) ve Jude Law (Albus Dumbledore).

Filmin ana kadrosunu koruyup üstüne bir de Jude Law’ı eklemesi oyuncu kadrosundaki zenginliği bir üst seviyeye taşımış.Oyuncu kadrosu açısından başarılı seçimler yapan filmin, fantastiklik ve aksiyon yönünden ilk filmdeki zenginliğin oldukça gerisinde kaldığını düşüyorum. Filmdeki aksiyon ve gizem azalırken duygusallık arttırılmıştır. Bu duruma genelde konu zayıfladığında başvurulur ama bu film için böyle bir durumun söz konusu olmadığını düşünüyorum.

fantastic beasts the crimes of grindelwald izle ile ilgili görsel sonucu

Fantastik Canavarlar isimli; fantastik, aksiyon türü bir filmde fantastik ögeler azalınca etkileyiciliğinin ve sürükleyiciliğinin azaldığını düşünüyorum. Sadece Newt’ün çantasını işleseniz film fantastiklikten geçilmez.

Credence zaten başlı başına Grindelwald’ın peşinde olduğu gizemli ve güçlü bir tür.

Kısacası fantastik ögeler oldukça az. İlk filme göre başarısız buldum. Filme puanım 10 üzerinden 5…

Herkese iyi seyirler…

%d blogcu bunu beğendi: