GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

FANTASTİK CANAVARLAR NELERDİR, NEREDE BULUNURLAR? FİLM ELEŞTİRİSİ

2016 yapımı filmde sihirbazlar dünyası ve bu farklı fantastik dünyada onlar için daha fantastik olan bir büyücü ve onun çantasında taşıdığı büyülü canlıların maceraları anlatılmaktadır.

Film, J.K. Rowling’in eserinin filme uyarlanmış halidir. 2 saat 13 dakika sürmektedir. Filmin yönetmenliğini David Yates yapmıştır. Filmde, Eddie Redmayne (Newt), Colin Farrell (Graves), Ezra Miller (Credence Barebone), Johnny Depp (Grindelwald), Dan Fogler (Jacob Kowalski), Alison Sudol (Queenie), Katherine Waterston (Tina), Ron Perlman (Gnarlack) gibi zengin bir oyuncu kadrosu bulunmaktadır.

Filmde, bir büyücü zoolog olan Newt’in New York’a kısa bir süreliğine gelmişken çantasından bazı büyülü hayvanların kaçması ve bu süreçte tanıştığı büyücülerin ve fırıncı olmak isteyen büyücü olmayan bir insanın yaşadığı maceralar konu edilmektedir. Newt, her ne kadar New York’a farklı bir amaçla gelse de burada aslında tam da onun merkezinde olduğu farklı ve herkesin bihaber olduğu önemli bir olay da yaşanacaktır.

Fantastik filmseverlerin hoşuna gideceğini düşündüğüm bir film. Filmin ikincisi de 16 Kasım 2018’de vizyona girdi. Filmin seriye bağlayan filmler kervanına katılacak gibi görünüyor. En azından bir film daha geleceğini düşünüyorum.

Herkese iyi seyirler…

%d blogcu bunu beğendi: