GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

Final Yapmasını İstemediğimiz Efsane Diziler

Doğum ve ölüm döngüsü dizi dünyasında da engellenemez bir döngü. Bir dizi başlarken başka bir dizi de final yapıyor. Ama bazı diziler var ki final yapması dizi sevenleri üzebiliyor. Final yapması bizi üzmüş bazı dizileri listelemek istedim.

1) TEEN WOLF: 2011 yapımı dizinin konusu kurt adam tarafından ısırılan bir lise öğrencisinin kurt adam oluşunu gizlemesini ve bu arada yaşadığı kasabada yaşanan tehlikelere karşı ailesi, arkadaşları ve sürüsünü korumaya çalışmasını anlatmaktadır. 6 sezon çekilen dizinin son bölümü devamı çekilebilir gibi bitti fakat final yapılarak bu diziye de son verildi.

 

2) ALCATRAZ: 2012 yapımı olan dizi sadece 1 sezon çekildi. Alcatraz mahkumlarına farklı bir bakış açısı ve konu ile yaklaşan dizi gerçekten çok erken bitti.

 

3) PERSON OF INTEREST: 2011 yapımı 5 sezon çekilmiş dizide bir bilgisayar dâhisinin geliştirdiği program ile insanların yaşamını kurtarmaya çalışması ve bu yolda edindiği dostları ile yaşadıkları maceraları anlatılmaktadır. Bu dizinin de final yapması dizi izleyicilerini üzmüştür diye düşünüyorum.

 

4) THE MENTALIST: 2008 yapımı 7 sezon çekilen dizide Kırmızı John lakaplı zeki bir seri katile karşı ailesi öldürülen Patrick Jane ile danışmanlık yaptığı ajanların maceraları konu edilmektedir.

 

5) X-FILES: 1993 yapımı olan ve 11 sezon çekilen dizide uzaylıların var olduğunu ve dünyada aramızda gizlenerek yaşadığını kanıtlamaya çalışan ajan Mulder ve kendisine zorla ortak olarak verilen ajan Scully’nin doğaüstü olaylara karşı verdikleri mücadele anlatılmaktadır.

 

6) BREAKING BAD: 2008 yapımı 5 sezon süren dizide kimya öğretmeni bir adamın öleceğini öğrendikten sonra mütevazi yaşamını sonlandırıp zekasını kullanarak ailesine daha farklı bir gelecek bırakmaya çalışmasını anlatan bir dizi.

 

7) GRIMM: 2011 yapımı 6 sezon süren ve son sezonu apar topar bitirilen dizide Grimm Kardeşlerin Masalları modern dünyaya uygulanmış bir şekilde sunulmaktadır.

 

8) FRINGE: 2008 yapımı 5 sezon çekilmiş dizi; bir bilim adamı, oğlu ve bir özel ajanın doğaüstü olayları çözmeye çalışmalarını anlatmaktadır.

 

9)DOKTOR HOUSE : 2004 yapımı 8 sezon sürmüş olan dizide bir bakışta hastaların derdine çözüm bulan kibirli Doktor House’ın maceraları anlatılmaktadır.

 

10) LILYHAMMER: 2011 yapımı 3 sezon çekilmiş dizide, Amerikan mafyasından kaçan Lilyhammer’ın kendisine Norveç’te yeni bir yaşam kurma çabası anlatılmaktadır.

 

11) PENNY DREADFUL: 2014 yapımı 3 sezon çekilmiş dizide birçok fantastik kötü konu edinmektedir.

 

12) OZ: 1997 yapımı 6 sezon çekilmiş olan dizide Oswald Hapishanesi’nde yaşanan çirkin olaylar anlatılmaktadır.

 

13) THE LOST ROOM: 2006 yılında 3 bölüm çekilip final yapan dizi, bir moteldeki esrarengiz bir odada yaşanan olaylar konu edinmektedir.

%d blogcu bunu beğendi: