GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

Goosebumps 2: Perili Cadılar Bayramı film incelemesi

Çoğu insanın korkuları vardır. Bu korkulardan kimisinin üstesinden zamanla gelinir. Fakat korkularını yenemeyenler ne yapmalı?

Bu soruyu düşünen yapımcılar en azından bir çözüm olabilir diyerek Goosebumps adlı içeriği üretmişler. Bu yapımın amacı fantastik ögelerden korkanlara, bu korku unsurlarını komik olarak sunup onların korkularını yenmelerine yardım etmektir.

Goosebumps serisinin ikinci filmi olan Perili Cadılar Bayramı aksiyon, komedi, aile türünde 1 saat 30 dakika süren 2018 yapımı olan bir filmdir. Filmde Cadılar Bayramı da konu edildiğinden birden fazla korku ögesi yer almaktadır. Ama korku ögelerinin başrolünde bir kukla vardır. Filmin konusunu da bu kukla oluşturmaktadır. İki arkadaşın boş bir evdeki eski eşyaları atarken buldukları kukla ilk başta onlarla oldukça yakınken zamanla bu kuklanın amacının çok farklı olduğu anlaşılacak ve onu bulan çocuklar ve kukla arasında çetin bir mücadele yaşanacaktır.

Korku ögelerinin bulunduğu eğlenceli ve komik bir film olduğunu düşünüyorum. Ama buna rağmen korku filmlerinde yer alan çoğu fantastik unsur yer aldığı için korkanlar da olabilir. Filmi başarılı buldum.

Herkese iyi seyirler…

%d blogcu bunu beğendi: