GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

Hızlı ve Öfkeli 8 incelemesi

Herkesin kabul ettiği bir gerçek olarak şunu diyebilirim. Herkesin en çok beğendiği en sevilen film serisi Hızlı ve Öfkeli’dir. Serinin son filmin incelemesi makalenin devamında.

Film izlemeye yeni başladığım bir dönemde çıktı ilk film. O kadar çok beğendim ki devamı olur diye beklenti içine girdim. Ve şimdi 8. filmi eleştirip yorumluyorum. İlk filmle son film arasında dağlar kadar fark var. Her yönden hemde. Özellikle 5. Filmden sonra bence efsane Dwayne Johnson ve Jason Statham’ın dahil olmasıyla beraber bu film benim için bir efsane. !!!Devamı spoiler içerir!!!

Filmde o kadar çok efsane akılda kalan sahneler var ki. İlk sahne de Dominic’in kuzeni bir anlaşma yüzünden arabasını kaybediyor. Bu olayı bir yarış çözer. Hurda bir araba lüks bir arabaya karşı. Yanarak gelen bir zafer ve kazanılan yarıştan çok kazanılan saygı.

Chalize Theron son zamanların en iyi bayan oyuncusu desem yalan söylemiş olmam. Şuan vizyonda olan Sarışın Bomba filminde de çok iyi bir oyunculuk örneği sergilemiş. Şuan ki serilerde Dom’u zorlayan en güçlü düşmandı. Dominic’i elindeki kozla avucuna alıyor. Ve onu kullanmaya başlıyor. Neler oluyor neler. “Kaplanı yakalarsan elini boynundan çekmeyeceksin” lafını unutmayın. Ve Chalize Theron elini kaplanın ağzından çekiyor.

Film hem bilimkurgu hem dibine kadar aksiyon kendi kendine giden arabalar, uzaktan kontrol edilen denizaltı, Tanrı’nın gözü yazılımı. Dünyada ne teknolojik aletler varmış diyebilirsiniz.

Dwayne Johnson’a ve Jason Statham’a ayrı parantez açmak istiyorum. Adamlar hangi filmde oynasalar güzel oluyor ya. Hapisten kaçma sahnesi bu ikiliyi izlemenin zevkini bir kez daha ortaya koydu. Jason Statham’ın bebekle olan son sahnesinde de ben çok güldüm. Allahım o çocuk ne tatlı. Filmin sonunda çocuğun adı ne konuyor dersiniz? Tahminleri duyabiliyorum.

Romon yine sempatik kişiliğini ortaya koymuş. Hatırlayın ilk olarak seriye Daha Hızlı Daha Öfkeli filminde merhaba dedi. Sonra da devamı geldi. Ekibin bir parçası oldu.

Arkadaşlar aldığım bir duyuma göre seri 12 film olacakmış. Yani daha bir süre bu güzel seriyi izlemeye devam edeceğiz. Kalan serilerde yeni düşmanlar, yeni karakterler, belki kayıplar olacak. Hep birlikte izlemeye devam edeceğiz. Benim izlenmesi gereken 10 film listemde ilk 10 da olan bu filmi mutlaka izleyin derim. İyi seyirler.

Dilerseniz, 2017 yılında çıkacak oyunları görmek için bu haberimizi ziyaret edebilirsiniz. GeekGamerNews.com’u FacebookTwitterInstagramGoogle+ ve Youtube üzerinden takip etmeyi unutmayın!

%d blogcu bunu beğendi: