GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

IMDb’e göre en iyi 10 dizi

Boş zamanlarımızda genellikle hobilerimize zaman ayırırız. Hobi deyince akla sinema, dizi, kitap, müzik gelir. Bu haberimizde uluslararası puanlamada en yüksek puan almış dizileri derledik.

Yeni bir diziye başlamadan bu makaleyi okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

 

 • Game of Thrones 

 

 

Imdb’ de ilk sırada yer alan dizi rekor izleyici kitlesine ulaşarak büyük başarıya imza attı.7. sezonda olan dizi halen devam etmektedir.

Krallık dediğin savaşsız olur mu? En güçlü krallığı kurup, huzuru sağlamış olsan bile bu gücü elinde nasıl koruyacaksın? Burada yanlış yapana yer yok, affetmek yok. Kuzey Krallığının hükümdarı Lord Ned Stark, uzun ve zorlu savaşlardan sonra anayurduna dönüp krallığını bütünlük içerisinde tutmayı başarmıştır. Kral Robert Baratheon ile yıllarca omuz omuza çarpışan ve Baratheon’un kral olmasını sağlayan Ned Stark’ın tek istediği kuzey sınırlarını koruyan krallığında ailesiyle ve halkıyla yaşamaktır.Fakat suyun öte yanında kendi topraklarından ve krallığından kovulduğunu iddia eden Viserys Targaryen , kız kardeşi Daenerys’i barbar kavimlerin başı Han Drogo’ya vererek, güç birliği planları yapmaktadır. Tahtını büyük bir iştahla geri isteyen ama kraliyet oyunlarından habersiz olan Viserys’in planları Kral Baratheon’a ulaşır. Savaş alanında büyük cengaver olan ama ülke ve aile yönetiminde aynı başarıyı tutturamayan Baratheon’un tamamen güvenebileceği ve her yanlış hamlesini arkasından toplayacak yeni bir sağ kola ihtiyacı vardır.

 

  1. Breaking Bad

 

Lisede kimya öğretmeni olan Walter kimya bilgisiyle yaptığı en saf metamfetamin sayesinde parayı kazanıp maddi sıkıntıları giderdi ama neyi kaybetti. 5 sezon 52 bölüm olan dizi final yaparak hayranlarını üzmüştür.

Breaking Bad, Vince Gilligan tarafından tasarlanmış ABD drama televizyon dizisidir. 50 yaşında, lisede kimya öğretmeni olan Walter White (Bryan Cranston), maddi açıdan ailesinin gereksinimlerini karşılayabilmek için araba yıkamacısında ek iş yapmaktadır ancak bir süre sonra ileri derecede akciğer kanseri olduğunu ve çok kısa bir ömrünün kaldığını öğrenir. Dizide Walter White ailesine para bırakabilmek için,kimya bilgisiyle uyuşturucu yapmaya başlar. Eski öğrencisi Jesse Pinkman (Aaron Paul) ile birlikte metamfetamin işine girer.

 

  1. Sherlock

 

Her bölümü film tadında olan 3 senede 3 bölüm çekerek hayranlarını bekleten ve maalesef final yapan çok muhteşem dizidir.

Modern bir Sherlock Holmes uyarlaması.. Bu kez Sherlock günümüz Londra’sında, günümüz şartlarında çözüyor davaları. Yanında yine Doktor Watson, en büyük düşmanı yine Moriarty. Adresi yine Baker Street.. Değişen tek şey, cep telefonları, mesajlar, mailler, bloglar yani teknoloji. Ama Sherlock hala kendi tarzında ilerliyor..

 

  1. True Detective

 

Başka bir dedektif dizisi daha 2 sezon 16 bölüm olan dizi kısa ama etkili bir yapıt olarak karşımıza çıkmakta.

Louisiana Cinayet Masası’nda görev yapan dedektif Rust Cohle (McConaughey) ve Martin Hart (Harrelson) bir seri katilin peşine düşerler. Beraber çalışan ikilinin, takip derinleştikçe kendi hayatlarının da içinden çıkılmaz bir duruma gelmesi kaçınılmaz olacaktır. 17 yıl boyunca bir seri katili yakalamak için iz süren dedektifler, yıllar sonra davanın tekrar ele alınması ile beraber kendilerini sorgu masasında bulurlar.

 

  1. Fargo

 

Filmden esinlenerek yapılan dizi 3 sezon 29 bölümden oluşmaktadır.

2014’ün ses getirecek diğer dizilerinden olan Fargo ise Coen kardeşlerin 90’lı yıllara damgasını vurmuş bol ödüllü filmi Fargo’nun televizyon uyarlaması. Yine Coen kardeşlerin dahil olduğu bir dizi olacak Fargo, filmden etkilenmiş bir dizi olacak ancak filmin tamamen aynısı olmayacak. Senaryosu Noah Hawley (Bones) tarafından yazılacak olan dizinin yapımcılığını Coen kardeşler üstlenecek.

 

  1. The Defenders

 

2017’de yapılmaya başlamasına rağmen insanlardan aşırı ilgi gören dizi. İlerleyen zamanlarda daha üst sıralarda görebiliriz.

Netflix’te ekranlara gelecek mini dizi; süper kahraman olan Daredevil, Jessica Jones, Iron Fist ve Luke Cage karakterlerini merkeze alacak. Üstelik Defenders, Marvel evreninden başka sürpriz karakterler de içerebilir!

 

  1. Westworld

 

Henüz 1.sezonu biten bilimkugu- western dalında dizi izleyenlerden aldığı puanlarla ilk 10’a girmeyi başardı.

Karanlık bir gelecekte geçecek dizi, zengin kesime hitap eden bir eğlence parkını mekan edinecek. Yapay zekaların kullanıldığı, gelen ziyaretçilerin katılabildiği oyunlarla dolu bu parkta; vahşi batı macerası sunan kısımda bir sorun ortaya çıkacak. Eğlenmeyi uman müşteriler, peşlerindeki silahlı nişancıdan kurtulmaya çalışacaklar.

 

  1. House of Cards

 

Kevin Spaycey’nin oynadığı dizi 5 sezon 65 bölüm ile final yapmış fakat aldığı puanlarla ilk 10’a girmeyi başarmıştır.

BBC’nin aynı adlı mini dizisinden uyarlanacak olan dizinin arkasında hayli sağlam isimler var. Kevin Spacey ve David Fincher’ın yapımcıları olduğu dizinin BBC versiyonu da Michael Dobbs’un kitabından uyarlanmış. House of Cards, başkanlığa oynayan hırslı bir politikacı olan Francis Underwood adında bir adamın, inişli-çıkışlı politika hayatını odağına alacak.

 

  1. Stranger Things

 

Mini dizi olan Stranger Things tek sezonla bu puanı almış. Bilimkurgu, doğaüstü ve tadında aksiyon dizi 10 bölümdür.

Dizi 1980’li yıllarda New York eyaletine bağlı bir liman kasabası olan Montauk’ta geçmektedir. Genç bir çocuk gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Ailesi, arkadaşları ve yerel polisler çocuğun ortadan kaybolması ile ilgili kapsamlı bir soruşturma başlatarak gerçeği açığa çıkartmaya çalışırlar. Olayın soruşturması derinleştikçe gizli hükümet deneylerinin yapıldığı olağanüstü bir gizemin içine çekilirler. Annesi (Winona Ryder) çocuğunu alabilmek için korkunç doğaüstü güçlerle yüzleşmek zorundadır. Aktör David Harbour kasabanın şerifi olarak dizide rol almaktadır.

 

  1. Narcos

 

Dünyaca ünlü uyuşturucu karteli Pablo Escobar’ı konu alan dizi 2 sezon 20 bölümdür.

Uyuşturucu İle Mücadele Dairesi’nde çalışan bir Meksikalı bir ajan olan Javier Pena, ünlü Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ı yakalamak için Birleşik Devletler tarafından Kolombiya’ya yollanır. Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanacak dizi, dünya çapına yayılmış bir uyuşturucu şebekesini engellemeye çalışan kolluk kuvvetlerini konu edinecek.

Dilerseniz, 2017 yılında çıkacak oyunları görmek için bu haberimizi ziyaret edebilirsiniz. GeekGamerNews.com’u FacebookTwitterInstagramGoogle+ ve Youtube üzerinden takip etmeyi unutmayın!

%d blogcu bunu beğendi: