GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

İşte Captain Marvel ile alakalı bütün bilgiler!

Captain Marvel için bu zamana kadar çıkan bütün bilgi ve görselleri topladık!

Marvel’ın en önemli karakterlerinden biri olan Captain Marvel, şuana kadar Marvel Sinematik Evreni’nde görebildiğimiz bir karakter değil. Öte yandan Phase 3’ün sona ermesiyle birçok önemli karaktere veda edeceğiz. Captain Marvel’ın ise Spider-Man ile birlikte Phase 4 ve Phase 5’i 2030 yılına kadar sırtlaması bekleniyor.

Marvel, Comic-Con sırasında Captain Marvel ile alakalı bir dolu bilgi paylaştı. Captain Marvel’ın 08 Mart 2019’da vizyona gireceği ve karakteri Brie Larson’ın oynayacağı zaten biliniyordu. Comic-Con’da ise Marvel, filmin 1990’larda geçeceğini açıkladı. Bu demek oluyor ki, film geçmiş de geçecek. Ayrıca filmin seneye vizyona girecek ikinci Antman filmi olan Ant-Man and the Wasp ile de bağlantılı olacağı açıklandı.

Bu ne demek oluyor? Zaten kozmik güçlere sahip olan Captain Marvel, güçlerini kontrol etmek ve anlamak maksadıyla Hank Pym’den yardım istiyor olabilir. Çünkü o yıllarda Hank Pym, Antman kostümü ile ve eşi Wasp’ın yardımıyla süper kahramanlık yapmakla meşguldü ve Antman kostümünün mantığı da bu bilimsel teoriye dayanıyor.

1990’larda geçecek Captain Marvel filminde Ajan Nick Fury’nin de olacağı ve iki gözünün de sağ olacağı belirtildi. Aslında yapbozun parçaları tek tek birbirine oturuyor. O dönemlerde emekliliğe ayrılmayı düşünen Hank Pym, Agent Carter ve yeni Ajan Nick Fury, SHIELD’ı kurmak için bir grup oluyorlardı. Captain Marvel’ın da doğrudan bu gruba temas edebileceği olası bir ihtimal.

https://twitter.com/brielarson/status/762004851358248960

Peki Phase 3’ün son filmlerinden olacak Captain Marvel’ın Avengers ile bağlantısı ne?

Film 1990’larda geçtiğine göre IRON MAN ile başlayan Marvel Sinematik Evreni filmleri boyunca (The First Avenger hariç) bütün olaylarda aslında Captain Marvel da var. Sanıyoruz ki kendisi bir köşeye çekilip olanları izliyor. Çünkü 90’larda 20’li yaşlarda olacak olan bu hanımefendi, sinematik evrenin doruk noktasına ulaştığı bu yıllarda muhtemelen 40’lı yaşlarda olacak ve aslında o kadar da aktif bir rolde olmayacak.

Öte yandan Marvel, Captain Marvel’ı Avengers: Infinity War kadrosuna dahil etti. Ama bizce, karakterin bu filmde rolü zayıf olacak. Thanos’un yıkımının ardından Avengers 4’te ortalığı toplamak ve intikam için Captain Marvel’ı daha sık görebiliriz. Son olarak filmde Skrull – Kree ırkları arasında geçecek savaşın da anlatılacağı açıklandı. Muhtemelen hepimizin Mar-vell olarak tanıdığı diğer bir uzaylı karakteri de görmemiz olası.

Yazımızı, Nick Fury’nin önce Tony Stark’a, ardından Steve Rogers’a söylediği bir çift söz ile kapatalım:

“Dünya’da ki tek süper kahraman olduğunu düşünüyorsun değil mi? Bay Stark, çok daha büyük bir evrenin parçası haline geldiniz. Henüz farkında değilsiniz!” Iron Man, 2008

“En son birine güvendiğimde, gözlerimden birini kaybettim!” Captain America: The Winter Soldier, 2014

Dilerseniz, 2017 yılında çıkacak oyunları görmek için bu haberimizi ziyaret edebilirsiniz. GeekGamerNews.com’u FacebookTwitterInstagramGoogle+ ve Youtube üzerinden takip etmeyi unutmayın!

%d blogcu bunu beğendi: