GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

James Gunn, Marvel ve Sony’den kovuldu!

Ortaya çıkan skandalın ardından Marvel ve Sony cepheleri, James Gunn’ı kovmak zorunda kaldı!

Guardians of the Galaxy Vol.1 ve Vol.2 filmlerinin yönetmenliğini üstlenen James Gunn, Marvel Sinematik Evreni için şahane ve komik bir evren ve karakterler yaratmıştı. Aynı James Gunn, bu başarısının ardından Avengers: Infinity War’un Guardians of the Galaxy sahnelerini de Russo Kardeşler’e destek olmak amacıyla yönetti.

Geçtiğimiz günlerde ise skandal niteliğinde bir olay yaşandı. James Gunn’ın 10 yıl önce attığı bazı pedofili içeren eşek şakası niteliğindeki tweet’leri ortaya çıktı. Bu tweet’lerin ardından James Gunn cephesi yaşanan olayları aptalca olarak tanımladı ve herkesten özür diledi. Marvel ise Disney’den gelen brifingler doğrultusunda Guardians of the Galaxy Vol.3 projesinden istemeyerek de olsa kovmak zorunda kaldı.

Comic-Con 2018’de Sony bünyesinde gerçekleşecek bir James Gunn konferansı da iptal edildi. Böylece James Gunn’ın Sony bünyesinde yaptığı projeden de kovulduğu az çok tahmin edilir oldu. Bütün olayların ardından MCU’de “Drax” karakterini oynayan Dave Bautsta, Yönetmen Gunn’a destek çıktı ve geçmişte yaptığı hatalar yüzünden bu kadar kolay harcanmaması gerektiğini öne sürdü.

Guardians of the Galaxy Vol.3, her şeye rağmen 2020 yılında MCU – Phase 4 bünyesinde vizyona sokulacak ve ilk iki filmde gördüğümüz karakterlerin hikayesi sona erecek.

%d blogcu bunu beğendi: