GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

Karayip Korsanları: Ölü Adamlar Masal Anlatamaz incelemesi

Uzun bir sürenin ardından geri gelen Jack Sparrow… pardon! Kaptan Jack Sparrow’un yeni macerasını inceledim.

Uzun bir süre yoktu Jack ama dönüşü muhteşem oldu desek yeridir. Filmde yeni bir düşman, yeni bir macera ve alışıldık Jack sempatikliği vardı. Bu sefer kayıp Possedion’un asasını arayacak olan Jack bakalım bulacak mı? Filmin eksi yönleri bence yok denecek kadar azdı.

Her filmde alışık olduğumuz Jack’e özgü imkansız dediğimiz sahneler bu sefer azdı ama olsun. Her seride üstüne koyarak giden bir film olan Karayip Korsanları bu filmde biraz altta kaldı gibi geldi bana.

Filmde açılış sahnesi bana bir sahneyi hatırlattı gibi size de öyle gelmedi mi? Bankacı bu kasayı kimse soyamaz derken ben Jack hariç dedim ve nitekim öyle de oldu. Kasayı değil tüm bankayı soydu resmen. En keyif aldığım sahnelerden biriydi. İkinci en keyif aldığım sahne giyotin sahnesiydi. Jack ile özdeşleşen buna benzer sahneler her seride vardı.

Filme katılan yeni genç oyunculardan bahsedecek olursak; Henry Turner babasının lanetini kaldırmak için denizlerle ilgili her efsaneyi araştıran ve Possedion’un asasının laneti kaldıracağını öğrenince onu aramaya çıkan biri olarak karşımıza çıkıyor. Karina Symth ise gök bilimci, babasının ona yolladığı günlüğün peşinde gidip onun hatırasını yaşatma peşinde. Hepsinin yolu Possedion’un asasında birleşiyor.

Kaptan Salazar “Denizleri Kampçılayan Adam”


Jack’in düşmanı olarak karşımıza çıkıyor. Javier Bardem’in çok harika oyunculuğuyla filme yakışır bir düşman karakter olmuş. Filmde yapılan bir geri dönüş sahnesiyle hem Jack’in nasıl kaptan olduğu hem de kaptan Salazar’i tanımış oluyoruz. “Denizleri kamçılayan adam” lakabıyla denizlerdeki tüm korsanları temizlemek üzereyken Jack’in onu Bermuda şeytan üçgenine hapsetmesiyle planı yarıda kalıyor. “Sakin pusulaya ihanet etme” lafını dinlemesi gereken Jack Rom karşılığında pusulayı verince pusulada ona en korktuğu şey olan Salazar’in serbest kalmasına neden oluyor. Ölüler denizin egemenliğini eline alıp Jack’ ten intikam almak için onu aramaya başlıyorlar. Her yok ettiği gemide bir sağ bırakıyor ki hikayeyi anlatsın. Filmin adı da oradan geliyor zaten. Ölü köpek balıklarıyla mücadele de zevkli ve zeka dolu bir kaçışla Jack paçayı sıyırıyor. Jack hep kaçmayı başarmıştır.

Kaptan Barbosa

Belki olmasaydı bu seri bu kadar güzel olmayacaktı. Seride ki en can alıcı noktalarda o vardı. Jack’in sıkıştığı her anda o vardı. Vedası beni ve inaniyorum ki tüm Karayip Korsanları filmini sevenleri üzmüştür.

Bir mutlu haberim var sizlere filmden sonra after credits sahnesi yayımlandı. William Turner evde uyurken Kaptan Davy Jones’ a benzeyen bir gölge görünüyor. Denizlerde ki lanet kalkınca oda geri gelmiş olabilir mi sorularını sormamıza neden oldu. Bu beni heyecanlandı. Bir Karayip Korsanları filmi daha gelecek demek ki. İyi seyirler.

Dilerseniz, 2017 yılında çıkacak oyunları görmek için bu haberimizi ziyaret edebilirsiniz. GeekGamerNews.com’u FacebookTwitterInstagramGoogle+ ve Youtube üzerinden takip etmeyi unutmayın!

%d blogcu bunu beğendi: