GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

League of Legends: İşte yeni şampiyon Neeko

League of Legends, şampiyon havuzunu genişletmeye devam ediyor. Karşınızda yeni şampiyon Neeko ve onun tüm detayları!

League of Legends 8.23 yamasında yeni bir şampiyon tanıtımı yaptı. Neeko isimli bu şampiyon, gerçekten güçlü bir şampiyon gibi görünüyor.

League of Legends’ın yeni şampiyonları her zaman güçlü olmuştur. Bu durum ilk çıkan bütün şampiyonlar için geçerlidir. Bunun en önemli nedenlerinin yeni şampiyonun özendirilmesi ve yeni bir şampiyona karşı nasıl oynanacağının bilinmemesi olduğunu düşünüyorum. Neeko’nun yeteneklerine bakınca aslında League of Legends’taki bazı şampiyonları andırdığını da düşünüyorum. Neeko’nun yeteneklerini tanımaya çalışalım:

1) PASİF – BİNBİR SURAT: Neeko’nun pasifi bukalemun özelliği taşıması. Bir takım arkadaşının şampiyonuna kabiliyetleri hariç benzeyebiliyor. Benzeme özeliğini yakınında olmasına göre seçiyor gibi görünüyor. Ama yakınında birden fazla takım arkadaşı varsa kime benzeyeceğini nasıl belirlediği pek net değil. Benzeme özelliğinden kendisi çıkmaz da siz Q,W,E, R gibi yetenekleri kullanarak çıkartırsanız pasifinin bekleme süresi artıyor.

2) Q – TOHUM TUZAĞI: Neeko, hedef bölgeye bir tohum gönderiyor. Bu tohum rakibe isabet ederse iki kez daha patlatıyor ama minyonlara vb.lere isabet ettiğinde öldürürse iki kez patlıyor aksi halde iki kez patlama gerçekleşmiyor. Bu yetenek Swain’in W’su ‘İmparatorluğun Gözü’ yeteneğini biraz andırıyor.

3) W – KANDIRIKÇI: Neeko, kısa süreliğine görünmez oluyor ve bir şampiyona benzeyip o şampiyondan bir suret daha gönderiyor. Bu yeteneği Leblanc ve Shaco ultisine benziyor.

4) E – DOLAŞIK DİKENLER: Bu özellikte de Neeko, rakipleri sabitleyen sarmallar gönderiyor. Bu yeteneği de Zyra’nın E – ‘Kapan Kökler’ yeteneğine benziyor.

5) R – RUH ÇİÇEĞİ: Neeko’nun bu yeteneği de Zyra ultisine benziyor. Zyra ultisinden farkı ultiyi kullanırken görünmez olması ve Neeko’nun da ultinin bulunduğu alanda yer almasıdır. Zyra, ultisini belirli bir alana uzaktan bırakabiliyordu. Neeko ise gizlice rakiplerin arasına girip o alanda rakipleri havaya kaldırıyor.

Şampiyon henüz tanıtım aşamasında olmasına rağmen yetenekleri düşünüldüğünde ormancı, destek ve orta koridorda oynanabilir gibi duruyor. Yetenek gücü şampiyonları genelde bu üç koridorda daha çok tercih ediliyorlar ama bana göre Neeko için en verimli koridor alt koridorda destek rolü olacaktır. Pyke da ilk çıktığında orman rolü için öneriliyordu ama şu an en çok tercih edildiği koridor alt koridorda destek rolüdür.

Neeko, yetenek gücü ve yetenekleri itibariyle güçlü bir şampiyon olsa da çoğu yetenek şampiyonu gibi dayanıksız bir şampiyon olacaktır. Bu da ormanda tek başına yakalandığında çabucak ölmesi anlamına gelecektir. League of Legends oyununda birçok ligde de orman ve destek şampiyonları genelde pek kollanan şampiyonlar olmadığından genelde güçlü ve hasar verebilen şampiyonlar tercih edilmektedir.

Bir önceki sezonda genelde ormanda dövüşçü ve suikastçı şampiyonların tercih edildiği görülmüştür. Yeni sezonda orman tercihlerinin bu şekilde olacağını düşündüğüm için Neeko için en mantıklı tercihin destek olduğunu düşünüyorum. Rakipleri sabitleme yeteneği olan tüm şampiyonların destek rolünde daha uygun olduğu düşüncesindeyim.

Son olarak, lütfen yayıncıları izleyip şampiyonu hemen derecelide oynamaya çalışmayalım. Normal oyunlarda oynayıp şampiyonun mekaniklerini iyice öğrendikten sonra oynarsanız daha iyi olacaktır.

Herkese iyi oyunlar…

%d blogcu bunu beğendi: