GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

Stan Lee’nin oynadığı bütün cameo’lar

Geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrılan usta yazar Stan Lee’nin oynadığı bütün cameo’ları derledik!

Geçtiğimiz günlere Stan Lee’yi kaybettik… 95 yaşında hayata gözlerini yuman bu güzel insanı daha iyi tanımak için bu yazıya gidebilirsiniz. Stan Lee sinema ve çizgi roman dünyasına aşina birçok ismin yakından tanıdığı bir isim. Kendisi bugün tanıdığımız birçok süper kahramanın arkasındaki yaratıcı iken, Marvel Sinematik Evreni’ndeki birçok filmin ve Marvel çizgi filmlerinin de özel yapımcılığını üstleniyor.

Kendisi aynı zamanda birçok Marvel Sinematik Evreni’nde geçen veya geçmeyen süper kahraman filminde kısa sürede olsa oynadı. Bu kısa süren eğlenceli sahnelere cameo adı veriliyor ve kendisini ne zaman filmde görsek yüzümüzde bir tebessüm oluşturmayı başarıyordu. Yukarıda yer alan videoda Stan Lee’nin oynadığı bütün cameo’ları görebilirsiniz. Aşağıdaki listede ise oynadığı cameo’ların hangi filmlerde olduğunu yazılı olarak belirttik.

  • Marvel Sinematik Evreni içerisinde geçen cameo’lar: Iron Man, The Incredible Hulk, Iron Man 2, Thor, Captain America: The First Avenger, The Avengers, Iron Man 3, Thor: The Dark World, Captain America: The Winter Soldier, Guardians of the Galaxy, Avengers: Age of Ultron, Ant-Man, Captain America: Civil War, Doctor Strange, Guardians of the Galaxy Vol.2, Spider-Man: Homecoming, Thor: Ragnarok, Black Panther, Avengers: Infinity War, Ant-Man and the Wasp, Agent Carter, Agents of SHIELD, Iron Fist, Luke Cage, Jessice Jones, Daredevil, Cloak & Dagger, The Punisher, Runaways, The Defenders.
  • Marvel Sinematik Evreni içerisinde geçmeyen Marvel cameo’ları: Daredevil, Hulk, The Trial of the Incredible Hulk, Man-Thing.
  • Fox’un yapımlarındaki cameo’ları: X-MEN, X-MEN: The Last Stand, Deadpool, X-MEN: Apocalypse, Deadpool 2, Fantastic Four, Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer, The Gifted.
  • Sony’nin yapımlarındaki cameo’ları: Spider-Man, Spider-Man 2, Spider-Man 3, The Amazing Spider-Man, The Amazing Spider-Man 2, Venom.
%d blogcu bunu beğendi: