GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

The Dark Tower incelemesi

Stephen King’ in filme çevrilen bir kitabını daha izledik. İncelemesi makalenin devamında.

İzlenmesi gereken ilk 10 film deseler ilk aklınıza Yeşil Yol gelir, Esaretin Bedeli gelir. Bu iki filmde olduğu gibi bu filmde Stephen King’in bir eseri.

Kitabı okuyanlar kitapla birebir mi olmuş diye soracaklardır. Ben kitabı okumadım ama filmi beğendim. Devamı !!!Spoiler içerir!!!

Bizimde filme bir kabusla başlamış oluşumuz bence müthiş olmuş. 12 yaşlarında olduğunu tahmin ettiğim sürekli benzer kabusları gören ve bunları çizen bir çocuk dünyanın seyrini değiştiriyor. Klasik olarak çocuğuna inanmayan bir anne ve çocuğu istemeyen bir üvey baba alışık olduğumuz durumlar. Bunun dışında eksi yönü olduğunu düşünmüyorum açıkçası.Filmin konusuna gelince.

Dünyalar üst üste ve hepsinin merkezinde bir kule var. Bu kule dünyaları kötülüklerden koruyan bir enerji yayıyor. Kuleyi yıkacak şey ise bir çocuk aklı. Bunu bilen şeytan kuleyi yıkıp kara güçleri serbest bırakmak için özel çocukları aramaya başlıyorlar. Çocukları özel yapan şey ışıltıları. Bu da kahramanımız Jake isimli kahramanımızı filmde görmemizi sağlıyor.

Kuleyi koruyan bir de silahşörler var. Daha doğrusu tek bir silahşör kalmış. O da Roland. Roland ve Jack kuleyi korumak için. Roland, Jack’ i korumak ve intikamını almak için bir mücadeleye giriyorlar. Dünyada da yıkıcı depremler oluyor bunun etkisiyle. Acaba kıyamet kopacak mı? Kara güçler serbest kalacak mı? Son silahşor kuleyi korumayı başaracak mı? Ve daha bir sürü sorunun cevabı filmde.

Fragmanda görülen silah sahnelerinden fazlası var ve izlenmeye değerler. Supernatural dizisini izleyenler Colt’u bileceklerdir. Burda ki ismi Ekscalibur. Bilmeyenler için tek kelime ile ifade edecek olursak. Yeryüzünde ki tüm kara güçleri öldüren silah.

Şeytanın öldüğü sahne zeka kokuyor bence. Ve silahşor yemininin dile getirilmesiyle intikamın önüne geçen görev hissiyatıyla olması intikamın kötü olduğu mesajını vermesiyle önemliydi. Filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. İyi seyirler.

Dilerseniz, 2017 yılında çıkacak oyunları görmek için bu haberimizi ziyaret edebilirsiniz. GeekGamerNews.com’u FacebookTwitterInstagramGoogle+ ve Youtube üzerinden takip etmeyi unutmayın!

%d blogcu bunu beğendi: