GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

The Defenders bugün yayımlandı – Daredevil üçüncü sezon tarihi ise belli oldu!

Bugün Netflix üzerinde yayımlanan The Defenders’ın ardından, Daredevil’ın üçüncü sezonunun ne zaman çekileceği de belli oldu!

Marvel Sinematik Evreni ile bağlı olan diziler iki gruba ayrılmakta: ABC bünyesinde çekilen Agents of SHIELD ve Agent Carter. Diğer grup ise Netflix bünyesinde çekilen Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist gibi diziler. The Defenders ise hepsinin bir araya geldiği bir düşük seviye Avengers timi gibi bir şey! Başlamadan önce Marvel’ın Netflix dizilerini izlemeniz gereken sırayı belirtelim:

Daredevil Sezon 1 > Daredevil Sezon 2 > Jessica Jones > Luke Cage > Iron Fist > The Defenders > The Punisher

Her ne kadar Jessica Jones, Daredevil’ın ikinci sezonundan önce çıkmış olsa da hikayenin kurgusu açısından pek bir şey fark etmiyor. Bu nedenle Daredevil’a ara vermeden arka arkaya iki sezonu birden izlemek, hem Netflix dizilerine sıcak bir başlangıç yapmanızı hem de konuyu iyice anlamanızı sağlar. Bunun ardından arka arkaya sırasıyla Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist yaparsanız, karakterlerin birbirleriyle nasıl tanışabilecekleri ihtimallerini ve The Defenders’da işlenecek ana hikayeyi çok net bir şekilde anlayacaksınız.

The Defenders ise 18 Ağustos itibariyle Netflix’de yayımlandı ve Türkiye’ye de sunuldu. Tüm bölümler aynı anda yayımlandı ve ebediyen orada kalacaklar. Henüz diziyle alakalı hiçbir spoiler vermiyoruz. Ama The Defenders ile The Punisher’ın birbirleriyle pek alakalı olmadıklarını söyleyelim. Bu nedenle önümüzdeki sonbahar mevsiminde yayımlanacak The Punisher’ı, bu yazıyı ne zaman okursanız okuyun son sıraya atmanız iyi olur. Yukarıdaki sıralamanın gayet iyi olduğunu düşünüyoruz.

Haberler bununla da sınırlı değil! Çekimleri devam eden Jessica Jones Sezon 2 ve Luke Cage Sezon 2’nin ardından, üçüncü sezon onayını çok önce alan Daredevil için de gelişmeler var. Gelen bilgilere göre Daredevil’ın üçüncü sezon çekimleri, Jessica Jones ve Luke Cage’in ikinci sezonları tamamlandıktan sonra başlayacak ve muhtemelen kendisini 2019 yılında göreceğiz. 2018 yılını Jessica Jones ve Luke Cage’in ikinci sezonlarıyla geçirirken, 2019 yılını da Daredevil’ın üçüncü sezonu ve yine başka bir onay alan Iron Fist’in ikinci sezonu ile geçirmemiz muhtemel.

Elbette Daredevil’ı bekleyenler için koca bir yıl daha olmaması, biraz üzücü bir haber. Hatta söylentilere göre, hali hazırda iki sezonu bulunan Daredevil için Marvel’ın fazla acelesi yok. Bu nedenle Iron Fist’in dahi ikinci sezon çekimleri Daredevil’dan ileri alınabilir. Ama umuyoruz ki Marvel ve Netflix işleri iyice büyütür ve senede 2 dizi yerine 3 dizi çıkarmaya başlar. Bizde 2019’un sonuna kadar bütün bunları beklemek zorunda kalmayız! The Defenders’ın ardından izlemeniz gereken muhtemel sırayı ise şöyle sıraladık:

The Punisher > Jessica Jones Sezon 2 > Luke Cage Sezon 2 > Iron Fist Sezon 2 > Daredevil Sezon 3 > Belki olası bir The Defenders Sezon 2?

Dilerseniz 2017 yılında çıkacak oyunlar2018 yılında çıkacak oyunlar ve 2017 yılında vizyona girecek filmler listelerine ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz. GeekGamerNews.com’u FacebookTwitterInstagramGoogle+ ve Youtube üzerinden takip etmeyi unutmayın!

%d blogcu bunu beğendi: