GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

The Defenders – Ön İncelemesi

Marvel sadece sinema da diye düşünenler yanılıyor. Dizi dünyasında da oldukça başarılılar. Çünkü The Defenders, bunun en güzel örneği!

Marvel dizi evreninden hepinize merhaba ayrı ayrı konusu olan 4 muhteşem kahramanı aynı diziye koyarak dikkatleri üzerine çekti bence marvel. Kahramanları biraz tanıyalım mı?

Daredevil

Normal hayatta Matthew Murdock adında kör bir avukat gece ise Daredevil lakabıyla anılan bir kahraman. Küçükken geçirdiği trafik kazasında gözlerine gelen kimyasal madde yüzünden gözlerini kaybediyor. Daha sonra onun gibi kör olan Stick adında hocası ona kör dövüşmeyi öğretiyor. Gözleri dışında kalan dört duyusu oldukça gelişmiş bir kahraman olan Daredevil şehri olan Hell’s Kitchen’ı suçtan temizlemeye gayret ediyor.

Iron Fist

Gerçek ismi Danny Rand olan Iron Fist, güçlerini mistik dünyadan alıyor. Ölümsüz bir ejderi yenerek güçlere sahip oluyor. Çok güçlü bir yumruğu olan Iron Fist, ayrıca ölümsüz bir kahraman olarak karşımıza çıkıyor.

Luke Cage

Gerçek adı Carl Lucas olan Luke Cage, önceleri çete ve gangsterler arasında kalıp daha sonra bu hayatın ailesine zarar verdiğini fark edince normal bir hayata başlıyor. Fakat sevgilisi evine uyuşturucu koyup ihbar edince suçsuz yere hapse giriyor. Suçsuz yere hapisteyken kötü başka bir mahkumdan sürekli işkence ve eziyet görüyor. Daha sonra Dr. Noah Burstein onu süper asker deneyi için ikna ediyor. Deney sırasında gardiyan deneyi sabotaj etmeye çalışıyor ve Luke Cage’e normal insandan 3 kat hızlı iyileşen kurşun geçirmez bir deri özelliği geliyor. Hapisten kaçan Luke, suçla para karşılığı savaşmaya başlıyor.

Jessica Jones

Son kısma Jessica’yı bıraktım. Jessica ailesiyle seyahat sırasında oluşan kaza sırasında babasının çarptığı kamyondan dökülen kimyasal sızıntı sayesinde güçlerine kavuşuyor. Fakat kazada annesini ve babasını kaybediyor ve “Jones” soyadlı aileye evlatlık veriliyor. Bir kaç kahramanlık denemesini başarısızla sonuçlanınca dedektiflik bürosu açıyor. Güçleri tam olarak belli olmasa da bilinen bazı güçleri kısa mesafede uçuş, beyin kontrollerine karşı dayanıklılık, binaları delip geçme, araçları kaldırma gibi bildiğimiz güçleri var.

Yukarıda, özelliklerinden kısaca bahsettiğim biri dedektif (Jessica Jones), biri avukat (Daredevil), biri süper yumruk (Iron fist) ve süper asker (Luke Cage)’in suçla birlikte savaşmasını konu alan Marvel’ın dizi evreninden muhteşem bir yapıt. 18 Ağustos 2017’de Netflix üzerinden yayımlanacak diziyi izlemenizi tavsiye ederim. İyi seyirler!

Dilerseniz, 2017 yılında çıkacak oyunları görmek için bu haberimizi ziyaret edebilirsiniz. GeekGamerNews.com’u Facebook, Twitter, Instagram, Google+ ve Youtube üzerinden takip etmeyi unutmayın!

%d blogcu bunu beğendi: