GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

Wanna Cry 2.0 virüsü nedir? Nasıl durdurulur?

Son zamanların belalı virüsünü anlattık!

Wanna Cry virüsü, internete bağlı birçok bilgisayara sebepsiz bir şekilde bulaşabilmesi ile ünlü bir virüs. Virüsün yapımcıları, virüsün bulaştığı hard diski kilitleyerek, fidye karşılığı yeniden açıyor. Hard diskin formatlayarak düzelmesi ise neredeyse imkansız. Oldukça kurnaz olmanız ve ince yolları bilmeniz gerekiyor.

Fidye ödemek isterseniz ise hackerlar sadece Bitcoin üzerinden ücret alıyor. Bu nedenle virüse bulaşan çoğu kullanıcı, hard diskini çöpe atmakla yetindi. Neyse ki Türkiye sınırları içerisinde fazla bir etkisi olmadı. Ama Avrupa ve Rusya’da, özellikle kurumsal şirketlerde IT departmanları oldukça sıkıntısını çekti. Videoda gösterilen işlemleri yaparak ve Windows 10’unun son sürümüne geçerek 2.0 sürümüne bile gelen Wanna Cry’dan oldukça kolay bir şekilde korunabilirsiniz.

Dilerseniz 2017 yılında çıkacak oyunlar, 2018 yılında çıkacak oyunlar ve 2017 yılında vizyona girecek filmler listelerine ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz. GeekGamerNews.com’u FacebookTwitterInstagramGoogle+ ve Youtube üzerinden takip etmeyi unutmayın!

%d blogcu bunu beğendi: