GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

Yakında karşımıza çıkacak 20 Star Wars projesi

Yakında karşımıza çıkacak, 11’i resmi 9’u söylenti olan 20 Star Wars projesini sıraladık!

80’lerde Lucas Film’in çıkarttığı orijinal üçleme ile hayatımıza giren ve bir efsane olarak sinema dünyasındaki yerini alan Star Wars serisi, 2000’li yıllarda hikayenin geçmişini anlatan başka bir üçleme ile karşımıza çıkmış, ardından çizgi romanlar, çizgi filmler, kitaplar ve kısa videolar ile hayatımızda sık sık yer edindi.

Şu sıralar Disney bünyesinde hayatına devam eden Lucas Film, yeni bir üçlemeyi de 2015’te başlatmıştı. Üçlemenin son etabı 2019’da vizyona girecek. Disney macerası boyunca yeni üçlemeden iki film, alternatif zamanları anlatan iki spin-off ve birkaç adet çizgi filmi gördük. Peki Star Wars’a doyduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Disney ve Lucas Film’in çok daha fantastik planları var!

Bu yazımızda 11 tanesi resmi, 9 tanesi söylenti olan 20 Star Wars projesini listeledik. Bunların birçoğu yakın zaman içerisinde hayatımızda olacak. Özellikle 2030 yılına kadar her yıl Star Wars serisiyle alakalı yeni şeyler göreceğiz!

20. Jon Favreau’nun Star Wars TV dizisi – Çalışmalara başlandı

Marvel Sinematik Evreni’nde Happy Hogan karakteri ile bizleri güldüren ve ilk iki Iron Man filminin yönetmenliğini de yapmış usta isim Jon Favreau, Star Wars serisi için bir TV dizisinin geleceğini resmi olarak doğruladı. Projenin başında da kendisi yer alıyor. Ayrıca bunun bir animasyon değil, gerçek oyuncularla gerçek ortamlarda geçecek bir dizi olduğunu belirtelim.

19. Lando: A Star Wars Story – Söylenti

Orijinal üçleme ile Lando – Han Solo arasında güzel bir etkileşim olmuş ama Lando karakterini daha sonra uzun bir süre ekranlarda görememiştik. Bu yıl vizyona giren ve Han Solo’nun gençliğini anlatan Solo: A Star Wars Story filminde ise Lando’nun da gençliğini, başka bir oyuncu ile gördük. Filmi izleyen birçok insanın Lando’nun bu halini en az Han Solo kadar sevdiğini de söylemek lazım. Hal böyle olunca dedikodular Lando için bir spin-off filmi gelebileceği yönünde.

18. Rian Johnson’ın yeni üçlemesi – Çalışmalara başlandı

Üçüncü üçleme ile klasik Sith – Jedi savaşından ve İmparatorluk – Cumhuriyet kavgasından gittikçe uzaklaştık ve First Order – Direnişçiler savaşına iyice odaklandık. Her ne kadar klasik Star Wars izleyicileri bu yeni üçlemeyi pek sevmese de 2019’da bu üçleme sona eriyor. Sırada ise bambaşka yeni bir üçleme var. Hatta üçlemenin tarihleri 2021, 2023, 2025 olarak düşünülüyor ve yönetmeni Rian Johnson olacak. Johnson’ın aklında ise Jedi ve Sith’lerin artık anılmadığı, eski filmlerden tanıdık yüzlerin hiçbirinin olmayacağı Star Wars evreninin bambaşka bir yüzünü anlatmak var.

17. Kenobi: A Star Wars Story – Çalışmalara başlandı

Anakin Skywalker’ın ustası, Darth Vader’ın bir numaralı düşmanı, evrenin efsane ismi Obi-Wan Kenobi’yi sıkça Star Wars filmlerinde gördük. Öte yandan Disney’in bu karakter için ekstra planları var. Senaryonun tam olarak Obi-Wan’ın hayatının hangi kısmını anlatacağı belli değil ama 2020 yılında geleceği resmi olarak onaylandı.

16. Star Wars: Resistance – Söylenti

Star Wars: Clone Wars ve Star Wars: Rebels ile çizgi film konusunda zirve yapmış Lucas Film, yeni birkaç çizgi film projesi üzerinde daha çalışıyor. Star Wars: Resistance isminde yeni bir çizgi film projesinin de onlardan biri olabileceği konuşuluyor. Ünlü bir direniş casusunun hikayesini konu alacağı söyleniyor.

15. “Genç Aşıklar” temalık bir Star Wars filmi – Söylenti

Üçlemelerin dışında, Star Wars evreninde geçen, özellikle gençlere yönelik aşk temasının ağır bastığı bir filmin de gelebileceği dedikodular arasında.

14. Galaxy’s Edge – Çalışmalara başlandı

Galaxy’s Edge, herhangi bir film veya dizi projesi değil. Oyun da değil. Bu bir tema park! Disney’in çocuklara yönelik tema parklara olan ilgisini biliyoruz. Birçok ziyaretçiyi çeken Disney temalı tema parkların yanında, Marvel Sinematik Evreni için de bir park açılmıştı. 2019’da Star Wars temalı bir tema parkın da açılması planlanıyor.

13. Darth Maul: A Star Wars Story – Söylenti

Star Wars: The Phantom Menace’ın ana kötüsü olan, “Rebels” çizgi filminde de karşımıza çıkan ve en son Solo: A Star Wars Story’de kısa bir süre gözüken Darth Maul, en azından Solo filminde anlattığına göre filmlerde daha birçok kez karşımıza çıkabilir. Dedikodulara göre hayranların çok sevdiği ve çabuk harcandığını düşündüğü bu Sith için de bir spin-off filminin gelebileceği yönünde.

12. Ahsoka: A Star Wars Story – Söylenti

Görüldüğü üzere Disney’in evrendeki birçok önemli karakter için spin-off filmleri çekebileceği söyleniyor. “Klon Savaşları” filminde ve dizisinde sık sık karşımıza çıkan, “Rebels” çizgi filminde de gördüğümüz, Anakin Skywalker ile arasında olan karmaşık bağı ve mevcut padavanlara göre birkaç adım öne çıkan Ahsoka Tano karakteri için de bir spin-off film gelebilir.

11. Weiss ve Benioff’un film serisi – Çalışmalara başlandı

Game of Thrones dizisinin arkasındaki isimlerden birkaç kişi, Disney’in üzerinde düşündüğü yeni bir Star Wars film serisinin yönetiminde yer alabilir. Filmlerin konusu ise bir türlü aşk yaşayamayan Kylo Ren ve Rey karakterlerine odaklanabilir.

10. Yoda: A Star Wars Story – Söylenti

O kadar karakterin adını almışken, Yoda’yı söylememek olmaz. Star Wars: The Last Jedi ile yıllar sonra tekrar karşımıza çıkan Usta Yoda, kendisinin uzun yıllar süren heyecanlı Jedi hayatından birçok önemli macerayı gösterebilecek bir spin-off filmine sahip olabilir.

09. Respawn Entertainment’ın Star Wars oyunu – Çalışmalara başlandı

Titanfall serisinin geliştiricisi ve EA Games bünyesinde faaliyet gösteren Respawn Entertainment, E3 2018’de yeni bir Star Wars oyunu üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Detayları ise daha sonra öğreneceğiz.

08. Star Wars: Battlefront 2 için yeni güncellemeler – Söylenti

Oldukça tartışmalı bir şekilde çıkan Star Wars: Battlefront 2, çıkışının ardından “The Last Jedi Session” ve “Han Solo Session” isimli iki büyük ücretsiz DLC paketine sahip oldu. EA, oyuna olan tepkiler yüzünden muhtemelen paralı satmayı düşündüğü önemli paketleri ücretsiz verdi ve kendisini affettirmek için birçok yolu denedi. Star Wars: Battlefront 3’e oldukça sıcak bakan şirket oyunu rafa kaldırdıklarını bile söylemek zorunda kaldı. Şimdi ise güncel Battlefront 2 için yeni güncellemelerin, özellikle Star Wars 2019 filmi ile alakalı, gelebileceği düşünülüyor.

07. Star Wars: Tobias Beckett – Çalışmalara başlandı

Solo: A Star Wars Story ile büyük ilgi gören Tobias Beckett karakteri için Marvel bir çizgi romana başladığını duyurdu. Marvel bu zamana kadar Prenses Leia, Han Solo, Lando, Darth Vader, Darth Maul, Captain Phasma ve Poe Dameron için çizgi romanlar çıkardı.

06. EA Vancouver stüdyosunun Star Wars oyunu – Çalışmalara başlandı

DICE ve Respawn Entertainment dışında, EA’nin Vancouver stüdyosu da bir Star Wars oyunu üzerinde çalışıyor. EA Vancouver, bu projeyi Dead Space serisi ve Battlefield: Hardline’ı yapan ve sonrasında kapanan Visceral Games’den devraldı.

05. Knights of the Old Republic temalı bir TV serisi – Söylenti

“KotOR” diyince akan sular durur ama maalesef uzun zamandır bu seriden yeni bir içerik göremiyoruz. Özellikle serinin hayranları “Old Republic” temalı filmler görmek istiyor. Game of Thrones dizisinin arkasındaki isimlerin ise “KOTOR” temalık bir dizi çekebilecekleri konusunda iddialar var.

04. Thrawn: Alliances – Çalışmalara başlandı

Star Wars’ın uzun soluklu romanları da zaman zaman karşımıza çıkıyor. Yeni bir kitabın geleceği ve Darth Vader’ın olacağı doğrulandı.

03. Darth Vader: A Star Wars Story – Söylenti

Aslında Darth Vader / Anakin Skywalker karakterinin doğumundan ölümüne kadar birçok anını gördük ve gerçekten bir efsaneyle büyüdük. Maalesef Lord Vader’ın en sağlam zamanları, yani Star Wars: Bölüm 3 ile 4 arası, Jedi’ları avladığı dönem filmlerde hiç anlatılmadı. Sadece çizgi romanlarda ve biraz da “Rebels” çizgi filminde gördük. Darth Vader’ın en güçlü ve zalim olduğu dönemleri kendisine ait yeni bir spin-off filminde görebiliriz. Öte yandan “Anakin: A Star Wars Story” isminde Vader’dan ziyade Anakin’in anılarını anlatan da bir film olabilir ama Anakin’in neredeyse her anını gördük. Vader’ı ise dediğimiz yerleri görmediğimiz için görebiliriz.

02. Boba Fett: A Star Wars Story – Çalışmalara başlandı

2020’de gelecek Star Wars spin-off filminin Boba Fett olacağı onaylanmış, ardından bu proje iptal edilerek yerine Obi-Wan Kenobi’nin geleceği resmi olarak açıklanmıştı. Şimdi ise Boba Fett’in daha ileri bir tarihte resmi olarak geleceği onaylandı.

01. Star Wars: Bölüm 9 – Çalışmalara başlandı

2019’un dördüncü çeyreğinde vizyona girecek ve üçüncü üçlemenin son halkası olacak Star Wars: Bölüm 9 için neredeyse her şey tamamlanmış durumda. Bazı ek sahneler ve bilgisayar ortamındaki ayarlamalar dışında film için yapılacak pek bir şey kalmadı. İsminin ve fragmanının ilerleyen aylarda açıklanarak gelmesi planlanıyor.

%d blogcu bunu beğendi: