GeekGamerNews.com

Sinema ve oyun severlerin günlük dozu!

Yeni Predator filminde Alien’a göndermeler olmayacak

Bu yıl vizyona girecek yeni Predator filminde Alien serisi ile alakalı bir şey olmayacak!

Yılların iki efsane serisi: Alien filmleri ve Predator filmleri. İki seri de çıktıkları döneme damga vurmuş, devam filmleri ile bizlere harika bir evrenin kapılarını aralamıştı. Üstüne Prometheus gibi Alien serisi ile alakalı spin-off ve Alien vs Predator gibi bu iki efsane canlının birbirleriyle dövüşmesini gösteren filmler de gördük.

Uzun süredir sessiz olan Alien serisi, geçen sene dönmüştü. Alien’ın dönmesiyle gözler Predator’a da çevrilmişken bu serinin de “reboot” yiyerek karşımıza çıkacağı açıklandı. Aradan geçen zaman zarfında sonunda filme 1.5 ay kadar bir süre kaldı. Hal böyle olunca filmle ilgili fragmanlar, bilgiler ve görseller de geliyor.

Bu bilgilerden biri de yeni Predator’un Alien ile bağlantılı olup olmayacağı. Özellikle ilk iki Predator filminde Alien serisine ait birçok gönderme olmuş, sonrasında Alien vs Predator konulu iki film gelmişti. Maalesef yeni Predator’da eski veya yeni Alien ve Prometheus filmleriyle alakalı hiçbir detayın, easter egg diyebileceğimiz göndermelerin olmayacağı açıklandı.

Geçtiğimiz yıl karşımıza çıkan yeni Alien: Covenant filmi, geçmişte karşımıza çıkan ilk dört Alien filmi ve spin-off olan Prometheus ile halen bağlantılı. Bu seri genişleyerek büyümeye devam ediyor. Yeni Predator ise geçmişteki ilk iki filmden veya Alien vs Predator serisinden tamamen bağımsız olacak. “Reboot” yiyen Predator ile seri baştan aşağı yenileniyor. Bu nedenle geçmişteki kadar Alien serisiyle birlikte olması, aralarında atışmalar, göndermeler vs pek beklenmiyor.

Öte yandan yeni bir Alien vs Predator filminin de gelebileceği düşünülüyor. Yeni Predator’un Alien serisiyle eskisi kadar yakın olmaması, yeni “AVP” filmlerinin gelmesine engel değilmiş. Belki de yeni Predator ve ileri de gelecek yeni Alien filminin gişe sonuçlarına göre Alien vs Predator’u yeniden görebiliriz!

The Predator, 14 Eylül 2018’de sinemalarda!

%d blogcu bunu beğendi: